OGC Genel Başkanı Aydın, Kıbrıs Türk Barış Harekâtı’nın yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı

20.07.2023 14:51

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın, Kıbrıs Türk Barış Harekâtı'nın yıldönümü ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde kutlanan 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

OGC Genel Başkanı Aydın, Kıbrıs Türk Barış Harekâtı’nın yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın, Kıbrıs Türk Barış Harekâtı’nın yıldönümü ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kutlanan 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

OGC Genel Başkanı Aydın’ın mesajında, “Kıbrıs Türk halkını Rumlar tarafından çektikleri zulümden kurtarmak gayesiyle, 20 Temmuz 1974’te Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Kıbrıs’ta başlattığı Kıbrıs Türk Barış Harekâtı’nın 42. Yıl Dönümünü yaşamaktayız. Kıbrıslı insanımızın çektikleri zulümden kurtarılmasını sağlayan ve Kıbrıs Türk halkını özgürlüğe kavuşturan bu büyük zafer Kıbrıs’ta 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı olarak kutlanmaktadır.

Kıbrıs milli davamız, Kıbrıs Türk halkı ise diğer yanımızdır. Kıbrıs Türk Barış Harekâtı’nın mimarı Bülent Ecevit başta olmak üzere, Kıbrıs Türk Barış Harekâtı’nda yer alan tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, halen hayatta bulunan gazilerimizi de saygıyla selamlıyorum.“ sözleri yer aldı.

İlgili Haberler