Ağrılı genç kız, bebeğiyle birlikte hayata veda etti!

13.09.2023 21:26

Ağrı ilimiz Hamur ilçesi nüfusuna kayıtlı olan ve Bursa'da ikamet eden H. Kenan Taşçı’nın kızı 4 buçuk aylık hamile Meryem Büşra Levent, İstanbul ilimiz Fatih ilçesinde İETT otobüsü ile motosikletin çarpışması sonucu hayatını kaybetti, cenazesi Bursa'da toprağa verildi.

Ağrılı genç kız, bebeğiyle birlikte hayata veda etti!

Ağrı ilimiz Hamur ilçesi nüfusuna kayıtlı olan ve Bursa’da ikamet eden H. Kenan Taşçı’nın kızı 4 buçuk aylık hamile Meryem Büşra Levent, İstanbul ilimiz Fatih ilçesinde İETT otobüsü ile motosikletin çarpışması sonucu hayatını kaybetti, cenazesi Bursa’da toprağa verildi.

Dün akşam saatlerinde gerçekleşen kaza, İstanbul ilimiz Fatih ilçesi Adnan Menderes Vatan Caddesi’nde meydana geldi. Yasin Levent’in kullandığı motosiklet, önlerinde duran İETT otobüsüne çarptı. Çarpmanın etkisiyle sürücü Yasin Levent düşerek yaralanırken, motosikletin arkasındaki 4,5 aylık hamile eşi Meryem Büşra Levent ise savrularak İETT otobüsünün altına girdi. İhbarla kaza yerine gelen itfaiye ekipleri, yaralı kadını otobüsün altından çıkarıp sağlık ekiplerine teslim etti. Kaza yerindeki ilk müdahalesinin ardından Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan Meryem Büşra Levent, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İstanbul Adli Tıp Kurumu morgundaki işlemlerinin ardından ailesine teslim edilen Meryem Büşra Levent’in cenazesi, memleketi Bursa’ya getirildi. Osmangazi ilçesi Hamitler Mahallesi Hamitdede Camii’nde ikindi vakti kılınan cenaze namazını Ayasofya-i Kebir Camisi İmam-Hatibi Prof. Dr. Mehmet Emin Ay kıldırdı.

Cenaze namazına Meryem Büşra Levent’in ailesi ve yakınları katıldı. Ağrı’da ve Bursa büyük bir acıya neden olayın ardından ailenin cenazede ayakta durmakta zorlandığı görülürken, burada Mehmet Emin Ay tarafından hem Meryem Büşra Levent için hem de doğmamış çocuğu için cenaze namazı kıldırıldı. Meryem Büşra Levent, Hamitler Köy Mezarlığı’na defnedildi.

 

İlgili Haberler