KÜLEKÇİ O ÇOCUKLA BULUŞTU

22.02.2020 20:54

KÜLEKÇİ O ÇOCUKLA BULUŞTU

Trabzon’dan Suriye’ye gönül köprüsü..
Kardeşlik projeleri ile Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesinde gönülleri feth eden Ahmet Külekçi bu kez sevgi köprüsünü savaş bölgesi Suriye’de kurdu..Hatay Cilvegöz sınırından bir gurup gönüllü yardımseverle yola çıkan Ahmet Külekçi, Ceketin yok mu sorusuna “babam öldükten sonra kimse bana ceket almadı”cevabı ile milyonları ağlatan yüreklere kor düşüren Fuad Muhammed ile Suriye de İdlib Atme kapımında buluştu.

Bavul Hava, Kelbit, Keder Luşin, Aksanat ve Keramete den geçerek İdlib sınırındaki Etme Kampına ulaşan KGK Trabzon İl Temsilcisi ve kardeş şehirler proje koordinatörü Ahmet Külekçi, Fuad Muhammed ile birlikte kamptaki çocuklarla bir araya gelerek onlara gelen yardımların dağıtımına katkı sağladı.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla Atme kampında bulunan 11 yaşındaki Fuad Muhammed savaş sonrası yaşanan mağduriyeti anlatırken kurduğu “babam öldükten sonra kimse bana ceket almadı”sözü sosyal medyada milyonlarca kez paylaşıyorken herkes çok duygulanmıştı
Suriye’de insanlık dramı yaşandığını belirten Ahmet Külekçi “Türkiye bölgenin huzuru ve barışı için tek umudu.

Burada zulüm var burada ölüm var burada yokluk var.Suriye’de yaşanan bu akıl almaz mağduriyete dünya sessiz kalmamalı. İdlib’te çatışma ortamını hazırlayan Esed kendi halkını öldürmekle eli kanlı bir diktatör olarak tarihe geçecek” şeklinde konuştu.
Idlib’e yardımların durmaması gerektiğinin altını çizen Külekçi, burada gönüllü olarak görev yapan başta İHH olmak üzere bütün herkese teşekkür etti.

Gepostet von Ahmet Külekçi am Donnerstag, 20. Februar 2020

 

İlgili Haberler