Destek Ödemesi Kış boyunca devam edecek

01.11.2021 14:35

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, kış mevsimi boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşların yakacak ve elektrik giderlerine katkıda bulunmak amacıyla toplam 2,5 Milyar TL yardım verileceğini açıkladı.

Destek Ödemesi Kış boyunca devam edecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, kış mevsimi boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşların yakacak ve elektrik giderlerine katkıda bulunmak amacıyla  toplam 2,5 Milyar TL yardım verileceğini açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yaptığı yazılı açıklamada, kışa yönelik desteklere ayrı özen göstererek ihtiyaç sahipleri için desteklerin düzenli bir şekilde sürdüğünü söyledi.

Bakan Yanık, yakacak yardımı için Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu’ndan tahsis edilen 1,6 milyar liralık kömürü kış mevsiminde yakacak ihtiyacının karşılanması amacıyla dağıtacaklarını belirtti. Kış boyunca yapılacak yakacak dağıtım işlemlerinin maliyetinin 40 milyon lira olduğunu da ifade etti.

Elektrik tüketim desteğinde ise 2019’dan bu yana yapılan yardımın 6 milyar liraya ulaştığını aktaran Yanık, “Kasım dahil önümüzdeki 4 ayda yaklaşık 920 milyon lira elektrik tüketim desteği vereceğiz.” Sözlerine açıklamasında yer verdi.

Kaynak: SABAH

İlgili Haberler