Ağrı’da NİKE Üretim Tesislerinin Çalışmalarına Başlanıldı

10.05.2019 15:35

Ağrı’da  NİKE Üretim Tesislerinin Çalışmalarına Başlanıldı

Dünyanın en büyük spor giyim markalarından olan NİKE’ın  Ağrı’da ki üretim yapacağı fabrikasının kurulacağı zemin çalışmalarına bugün başlanmış durumda.

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın daha belediye başkanı seçilmeden başlattığı çalışmaların sonucunda, ABD’li dev giyim markası Nike, Orta Doğu ve Avrupa’daki tek fabrikasını Ağrı’ya kuracağını açıklamıştı, Başkan Sayan’ın ilk işimiz Ağrı’da  işsizliğe çözüm getireceğiz bunun için tüm girişimlerimizi yaptık, NİKE burada kuracağı fabrikada ilk etapta 5 bin kişiye istihdam sağlayacak demişti, görüldüğü gibi işsizliği bertaraf etmek için ilk çalışmalar tüm hızıyla başlamış durumda

Bugün ABD’li dev giyim markası Nike, Orta Doğu ve Avrupa’daki tek fabrikasınının kurulacağı alanda zemin çalışmalarına başlandı.

Bize gelen bilgiler, yapılan ihalede 23 440 milyar TL’ye  işi alan Ağrı / Patnos’lu  firmanın sahibi Erol Tunç’un 120 günde işi tamamlayacağı doğrultusunda.

Nike’ın, Türkiye’deki üreticisi Yeşim Tekstil’inde de ortak olduğu dev yatırım Eylül 2019 ‘da 50.000 metrekarelik fabrika ilk üretimine başlayacak.

Ağrımıza hayırlı olsun dileklerimizle.

İlgili Haberler