Vali Varol, Karla Mücadele Çalışmalarını Yerinde İnceledi

20.01.2021 15:54

AĞRI- Vali Dr. Osman Varol, köy ve şehirlerarası yollarda devam eden karla mücadele çalışmalarını yerinde inceledi.

Vali Varol, Karla Mücadele Çalışmalarını Yerinde İnceledi

AĞRI- Vali Dr. Osman Varol, köy ve şehirlerarası yollarda devam eden karla mücadele çalışmalarını yerinde inceledi.

Yeni haftayla beraber kuvvetli ve yoğun kar yağışının hakim olduğu ilimizde ulaşımda aksama, buzlanma ve don gibi olumsuzluklarla mücadele eden ekiplerimizle bir araya gelen Vali Varol, yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Şehir merkezi ve şehrin yüksek kesimleri beyaza bürünürken, köy yollarında kar temizleme ve tuzlama çalışmaları aralıksız devam ediyor. Vali Varol, karla mücadele çalışmalarının devam ettiği Aslangazi köyünde, yollardaki son durumu yerinde inceledi.

Vali Varol, vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamaması adına İl Özel İdaresine bağlı 78 iş makinesi, 91 personel ve 8 adet mobil ekibin büyük bir özveriyle 24 saat aralıksız görev yaptığını belirterek ekiplerimize tatlı ikram etti.

Vali Varol yolda kalan bir aracı kurtarma çalışmalarına katıldı

İncelemeleri sırasında yolda kalan bir araca yönelik İl Özel İdaresine bağlı ekiplerimizce gerçekleştirilen kurtarma faaliyetine katılan Vali Dr. Osman Varol, aracı yolda kalan vatandaşlarımıza tatlı ikramında bulunarak, bir süre sohbet etti.

Daha sonra Karayolları 123. Şube Şefliği ekiplerimizce Ağrı-Erzurum yolu üzerinde sürdürülen karla mücadele faaliyetlerini denetleyen Vali Dr. Osman Varol, ekiplerimizle bir süre sohbet ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Şehirlerarası yolda seyahat eden sürücülerimize tatlı ikramında bulunan Vali Varol, vatandaşlarımıza kış şartlarında güvenli seyahat için uyulması gereken kuralları hatırlatarak, hayırlı yolculuklar temennisinde bulundu.

İl Özel İdaresi ve Karayolları 123. Şube Şefliği ekiplerine teşekkürlerini ileten Vali Varol, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için çalışmalarının aralıksız sürdüğünü vurguladı.

İncelemeleri sırasında Valimiz Dr. Osman Varol’a, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, Karayolları 123. Şube Şefi Abdulvahap Akçelik ve Aslangazi Köyü Muhtarı Cevdet Güven eşlik etti.

İlgili Haberler