Vali Varol, Diyadin’de Köprü Kaplıcası ile Termal Hotel ve Kaplıca Tesisinde İncelemelerde Bulundu

01.12.2020 19:17

AĞRI-Vali Dr. Osman Varol, Diyadin'de bulunan Köprü Kaplıcası ile Termal Hotel ve Kaplıca Tesisinde incelemelerde bulundu.

Vali Varol, Diyadin’de Köprü Kaplıcası ile Termal Hotel ve Kaplıca Tesisinde İncelemelerde Bulundu

AĞRI-Vali Dr. Osman Varol, Diyadin’de bulunan Köprü Kaplıcası ile Termal Hotel ve Kaplıca Tesisinde incelemelerde bulundu.

İncelemelerine Köprü Kaplıcasından başlayan Vali Varol, çevre illerden ve Türkiye’nin farklı bölgelerinden binlerce ziyaretçinin gelip çeşitli rahatsızlıklarına şifa aradığı kaplıcalar hakkında Diyadin Kaymakam ve Belediye Başkan V. Ramazan Cankaloğlu’ndan bilgi aldı.

İncelemelerini Köprü Kaplıcası ile Termal Hotel ve Kaplıca Tesisinde sürdüren Vali Varol, deniz seviyesinden 1925 metre yüksekte bulunan, bikarbonat, klorür, sülfat, kalsiyum, karbondioksit gazı içeren 72-78 derece sıcaklıktaki termal suyu ile cilt hastalıkları, romatizma, nevrit nöroloji, kadın hastalıkları, kemik ve kireçlenme hastalıkları, siyatik ve metabolizma bozukluğu gibi hastalıkların tedavisinde yararlanılan doğal zenginliğin sağlık turizmi açısından büyük önem arz ettiğini belirtti.

Termal kaynakların yapılacak günübirlik tesisler, havuzlar ve yerleşim alanları ile turizme kazandırılacağını ifade eden Vali Dr. Osman Varol, yapılacak tesislerle şifa bulmak ve turizm amaçlı bölgeye gelen turistlerin taleplerinin karşılanarak  Ağrı’nın turizm potansiyelinin ortaya çıkarılacağını vurguladı.

Vali Dr. Osman Varol’a incelemelerinde Diyadin Kaymakam ve Belediye Başkan V. Ramazan Cankaloğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mehmet Çimen ve Diyadin İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan Yıldız eşlik etti.

İlgili Haberler