Vali Dr. Varol başkanlığında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı yapıldı

25.10.2021 20:04

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol’un başkanlığında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Dr. Varol başkanlığında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı yapıldı

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol’un başkanlığında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısı gerçekleştirildi.

 

Vali Varol’un yanı sıra İl Protokol Üyelerinin katıldığı toplantıda kadına yönelik şiddetle mücadelede alınacak tedbirlere ilişkin hazırlanan “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı” kapsamında kurumlar arası koordinasyon ve iş birliğini geliştirici faaliyetlerin düzenlenmesine yönelik çalışmalar ile hayata geçirilecek projeler ele alındı.

 

Kadın ve çocukların maruz kaldığı şiddet vb. kötü eylemleri engellemek amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından kullanıcılara sunulmuş olan Kadın Destek Uygulamasının (KADES) tanıtımına ilişkin çalışmaların daha etkin yapılmasının vurgulandığı toplantıda İçişleri Bakanlığı ve Ağrı Valiliğince yayımlanan genelge ve talimatlar doğrultusunda kurumların işbirliği ve koordinasyon içinde çalışması, atılacak olan adımlar ve koordinasyon gerektiren konular görüşülerek, çözümü noktasında kararlar alındı.

 

 2021 yılında Ağrı Valiliği himayesinde, kurum ve kuruluşlarımızın iş birliğiyle uygulanan faaliyetlerle ilgili değerlendirmelerde bulunulmasının ardından toplantı sona erdi.

İlgili Haberler