Vali Dr. Osman Varol’un 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

03.12.2020 14:42

Ağrı Valisi  Dr. Osman Varol, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebeti ile bir mesaj yayımladı.

Vali Dr. Osman Varol’un  3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Ağrı Valisi  Dr. Osman Varol, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebeti ile bir mesaj yayımladı.

Vali Varol mesajında şu ifadelerine yer verdi; Engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmak ve hayat standartlarını yükseltmek amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık, engelli kardeşlerimizin sesini duyurduğu özel bir gündür.

Engellilik, sosyal yönleriyle her birimizi yakından ilgilendiren, olumsuz etkilerini en aza indirgemek için herkesin katkısına, duyarlılığına ve ortak çabasına ihtiyaç hissedilen toplumsal bir husustur. Mutlu ve huzurlu bir toplumun en önemli şartı tüm bireylerinin eşit şartlarda, ortak bir amaç etrafında birbirini anlayarak desteklemesidir. Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak, toplumla bütünleşmelerini sağlamak, geleceğe umutla bakan bireyler olarak onların da toplumsal sorumluluk almalarına öncülük etmek, sorunlarına sahip çıkmak devletin ve toplumun en önemli sorumluluklarından biridir.

Bir ülkenin gelişmişlik düzeyini gösteren en önemli husus, tüm vatandaşlarının yaşamlarını eşit şartlar altında, herhangi bir eksiklik duymadan sürdürebilmeleridir. Bizler, özel gereksinimli bireylerin sosyal ve ekonomik alanlarda fırsat eşitliği için var gücümüzle çalışıyor, engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, onların yaşama sevinçlerini yüksek tutarak hayata sarılmalarından büyük mutluluk duyuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm engelli vatandaşlarımıza aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyor, her sağlıklı insanın da bir engelli adayı olduğu gerçeğinin unutulmamasını temenni ediyorum..-AĞRI

İlgili Haberler