Trabzon Valiliği’nden Ağrılı işçilere saldırı açıklaması geldi

22.06.2023 13:14

Trabzon'da TOKİ inşaatında çalışan 6 Ağrılı işçi saldırıya uğramış ve 2 kişi de ağır yaralanmıştı. Konuyla alakalı Trabzon Valiliği açıklama yaptı.

Trabzon Valiliği’nden Ağrılı işçilere saldırı açıklaması geldi

Trabzon’da TOKİ inşaatında çalışan 6 Ağrılı işçi saldırıya uğramış ve 2 kişi de ağır yaralanmıştı. Konuyla alakalı Trabzon Valiliği açıklama yaptı.

Trabzon’un Maçka ilçesindeki TOKİ inşaatında çalışan Ağrılı işçilerin, ırkçı saldırıya uğradığı öne sürüldü. Ağrı nüfusuna kayıtlı 6 işçinin uğradığı sopalı ve taşlı saldırıda bir işçinin kafasına 8 dikiş atıldı, bir işçi kolunda bıçaklandı ve burnu kırıldı, bir işçinin kolu çıktı.

Trabzon Valiliği’nden olayla ilgili gece yarısı açıklaması geldi. Saldırıyı “mahalle sakinleriyle tartışma” olarak niteleyen ve 18 Haziran Pazar günü yaşandığını belirten Valiliğin açıklamasında, “Bazı basın yayın organlarında ‘Trabzon’da ırkçı saldırı’ konulu haber ve yorumlarla ilgili olarak, ilçeye bağlı Esiroğlu Mahallesi’nde inşaatta çalışan bir grup işçi, il merkezine seyir halindeyken araçtan yayılan yüksek sesli müzik nedeniyle mahalle sakinleri ile tartışma yaşanmıştır.

Olay yerine ivedilikle sağlık ve güvenlik ekipleri sevk edilerek gerginlik sona erdirilmiştir. Meydana gelen tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle iki taraftan hafif şekilde yaralanan 10 kişi çeşitli hastanelere sevk edilmiş, yapılan tetkik ve tedavi neticesinde 8 kişi ayakta tedaviyle 2 kişi de yatılı tedavi sonrası taburcu edilmiştir. Konuyla ilgili başlatılan soruşturma devam etmektedir.” ifadeleri yer aldı.

İlgili Haberler