(TKDK) AĞRI il Koordinatörlüğü Altıncı Başvuru Çağrı İlanına çıkmış Bulunmaktadır

12.06.2019 21:06

(TKDK) AĞRI il Koordinatörlüğü Altıncı Başvuru Çağrı İlanına çıkmış Bulunmaktadır

AĞRI il Koordinatörlüğü Altıncı Başvuru Çağrı İlanına çıkmış Bulunmaktadır.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun IPARD II 6. Çağrı başvurusuna çıkması nedeniyle TKDK Ağrı İl Koordinatörlüğünden 6. Başvuru Çağrı İlanında Desteklenecek Sektörler ,Hibe oranları ve Başvuru tarihleri hakkında bilgi verildi.

TKDK Ağrı İl Koordinatörlüğünden, İl Koordinatörü Murat KESKİN yaptığı açıklamada; 6. Çağrı ilanında, Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme Tedbiri Kapsamında; Bitkisel Üretimin Çeşitlendirilmesi ve Bitkisel Ürünlerin İşlenmesi ve Paketlenmesi, Arıcılık ve Arı Ürünlerinin Üretimi İşlenmesi ve Paketlenmesi, Zanaatkârlık ve Katma Değerli Ürünler, Kırsal Turizm ve Rekreasyon Faaliyetleri, Su Ürünleri Yetiştiriciliği, Makine Parkları, Yenilenebilir Enerji Tesisleri alanlarında Projelerin destekleneceğini, Desteklenecek Projelerde hibe oranlarının %65 ve son müracaat tarihinin 23.08.2019 olduğunu ifade etti.

KESKİN yaptığı açıklamada; İlimizde ilgili Sektörlerde yatırım yapmak isteyen tüm Yatırımcılarımızı yapacakları Projeler hakkında ayrıntılı görüşme yapmak için mutlaka İl Koordinatörlüğümüze beklediklerini ifade ederek, yeni Proje Çağrısı kapsamında yapılacak tüm yatırımların, Yatırımcılarımıza ve İlimize hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

ADRES

Abide Mahallesi Erzurum Caddesi 612 Sokak No:1 AĞRI

Telefon: 0472- 215 33 55 http://www.tkdk.gov.tr

 

 

 

 

 

İlgili Haberler