THY, Ukrayna’ya seferlerini iptal etti!

24.02.2022 15:57

Rusya’nın, Ukrayna'ya askeri operasyon başlatmışının ardından Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, Ukrayna hava sahasının kapatılması sebebi ile bugünkü tüm Ukrayna seferlerinin iptal edildiğini açıkladı.

THY, Ukrayna’ya seferlerini iptal etti!

Rusya’nın, Ukrayna’ya askeri operasyon başlatmışının ardından Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, Ukrayna hava sahasının kapatılması sebebi ile bugünkü tüm Ukrayna seferlerinin iptal edildiğini açıkladı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’ya askeri operasyon başlatmasıyla Ukrayna hava sahası sivil uçuşlara kapatıldı. Bu hamle Türk Hava Yolları’nın uçuşlarını da olumsuz yönde etkiledi. Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi yaptığı açıklamayla, “Ukrayna hava sahasının kapatılması sebebi ile bugünkü tüm Ukrayna seferlerimiz iptal edilmiştir.” dedi.

Türk Hava Yolları’nın sitesinde yapılan açıklamada, Ukrayna’da yaşanan gelişmeler sonrası Ukrayna çıkışlı-varışlı bilet alan yolculara değişiklik hakkı tanındığı belirtilerek “Değerli yolcularımız, Ukrayna’da yaşanan güncel gelişmeler nedeniyle, 13 Şubat 2022 ve öncesinde biletlenmiş olup, 13-28 Şubat 2022 (dâhil) tarihleri arasında Ukrayna çıkışlı-varışlı seferlerimize kayıtlı olan yolcularımıza özel değişiklik ve iade hakları tanınmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Pegasus Hava Yolları, Ukrayna hava sahasının kapatılması nedeniyle ülkeye düzenlendiği seferlerini iptal ettiğini duyurdu. Pegasus Hava Yolları’nın Twitter’daki hesabından yapılan açıklamada, “Ukrayna hava sahası kapatılması nedeniyle 24.02.2022 tarihli Ukrayna seferlerimiz iptal edilmiştir.” ifadesi kullanıldı. Açıklamada, değişiklik ya da iade işlemlerinin “flypgs.com/bilet-islemleri” ve mobil uygulamadan ya da 0850 250 67 02 numaralı çağrı merkezi üzerinden ücretsiz yapılabileceği belirtildi.

Kaynak: ŞEHRİVAN

İlgili Haberler