Şerefhan Aşireti lideri CHP’ye katıldı!

20.01.2022 20:09

Van'ın önemli aşiretlerinden Şerefhan Aşireti lideri olarak bilinen İskender Ertuş CHP'ye katıldı.

Şerefhan Aşireti lideri CHP’ye katıldı!

Van’ın önemli aşiretlerinden Şerefhan Aşireti lideri olarak bilinen İskender Ertuş CHP’ye katıldı.

Van’daki en büyük aşiretlerden birisi olan Ertoşi Aşireti’ne bağlı 12 Aşiret’ten birisi olan Şerefhan Aşireti lideri olarak bilinen ve son dönemlerdeki siyasi tercihleri ile çok konuşulan İskender Ertuş, Cumhuriyet Halk Partisi’ne katıldı. Ertuş, bir süredir de CHP’nin Van’daki siyasi çalışmalarında boy gösteriyordu. Resmi olarak Ertuş’un üyeliği, Kemal Kılıçdaroğlu’nun rozet takması ile CHP’ye katılım sürecini tamamlamış oldu.

Bir süredir CHP ile siyaset yapma kararı alan İskender Ertuş, aşiretine bağlı binin üstünde yeni üyenin de temsiliyetini alarak CHP Genel Merkezi’nde Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşerek partiye katıldı. Rudaw’ın haberine göre CHP’ye katılan bin 37 kişi adına İskender Ertuş’a rozet takan CHP lideri Kılıçdaroğlu’na, Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve CHP Doğu Masası Koordinatörü Devrim Barış Çelik eşlik etti.

Son yıllarda flaş siyasi hamleler yapan Ertuş, daha önce de 2015 yılında HDP’ye katılmıştı. Ertuş’a HDP lideri Selahattin Demirtaş, Cumhuriyet Caddesi’ndeki büyük mitingde HDP rozetini takarak partiye kabulunu gerçekleştirmişti. Ertuş, daha sonra da HDP’den ayrılmış ve 2018 seçimlerinde AK Parti’ye üye olup aday adaylığı başvurusu yapmıştı.

 

Kaynak: ŞEHRİVAN

İlgili Haberler