Seçimleri Patnoslu adaylar yönlendirecek!

11.04.2023 22:43

YSK'ya aday listelerin teslim edilmesiyle 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Milletvekilliği seçimlerine Patnos Adayları damgasını vurdu.

Seçimleri Patnoslu adaylar yönlendirecek!

YSK’ya aday listelerin teslim edilmesiyle 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Milletvekilliği seçimlerine Patnos Adayları damgasını vurdu.

Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edilen milletvekili aday listelerinde Patnoslu 4 siyasetçinin partilerinin 1’inci sıra adayı, bir isim 2’nci Sıra adayı ve bir ismin de 4’üncü sıra adayı olduğu görüldü. Ağrı Merkez seçmenini kararsızlığa iten bu tablo Merkez üssü Patnos olarak görülen seçimin galibini merkezin kararsızlarının belirleyeceğini gözler önüne serdi.

Yarın seçim olsa merkezde 1’inci parti konumunda olan kararsızları sandığa taşıyabilmek için izlenecek stratejilerin yarışacağı 14 Mayıs seçimlerinde Partilerin 1. Sırasında bulunan isimler şu şekilde;

AKP 1. Sıra Ruken Kilerci

BBP 1. Sıra Mehmet Sıddık Çetinel

CHP1.Sıra İbrahim Varol

MHP 1.Sıra Salih Emir Mutluer

YRP 2. Sıra Hasan Baban

YSP 4. Sıra Zelal Yılmaz

Bugün seçim olsa kararsızların 1’inci sırada olacağı tabloda adayların Ağrı Merkez kararsız seçmenini sandığa taşıyacak stratejilerinin neler olduğu da önümüzdeki günlerde şekillenmeye başlayacak.

İlgili Haberler