Şanlıurfa ve Kilis’te çalışmalar sona erdi!

09.02.2023 13:37

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6'lık depremlerde Gaziantep, Malatya, Osmaniye, Adıyaman, Adana, Diyarbakır, Kilis ve Şanlıurfa'da binlerce bina yıkıldı. Can kaybının 12 bin 873'e yaralı sayısının da 62 bin 937'e yükseldiği depremde Şanlıurfa ve Kilis'te arama kurtarma çalışmalarını tamamlandığı açıklandı.

Şanlıurfa ve Kilis’te çalışmalar sona erdi!

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6’lık depremlerde Gaziantep, Malatya, Osmaniye, Adıyaman, Adana, Diyarbakır, Kilis ve Şanlıurfa’da binlerce bina yıkıldı. Can kaybının 12 bin 873’e yaralı sayısının da 62 bin 937’e yükseldiği depremde Şanlıurfa ve Kilis’te arama kurtarma çalışmalarını tamamlandığı açıklandı.

AFAD’ın konuyla alakalı yaptığı açıklamada, “6 Şubat Pazartesi saat 04:17’de 7.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan deprem, yerin 7 km altında gerçekleşti. Saat 13.24’te ise merkez üssü Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi olan 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6’lık iki şiddetli deprem başta Gaziantep, Malatya, Osmaniye, Adıyaman, Adana, Diyarbakır, Kilis ve Şanlıurfa olmak üzere birçok kentten hissedildi. Depremin ardından bölgede ekiplerin yoğun çalışması sürüyor.

Ekiplerimiz, Kilis’te arama kurtarma çalışmalarını tamamlamıştır. Kilis’teki arama kurtarma Ekiplerimiz ivedilikle çalışmaların devam ettiği diğer illere sevk edilmiştir. Bugün saat 11.38 itibarıyla Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerden kara yolu, demir yolu ve hava yoluyla 28 bin 44 kişi tahliye edildi.” İfadeleri yer aldı.

AFAD’tan yapılan son dakika açıklamasına göre; depremden etkilenen Şanlıurfa’da arama kurtarma çalışmalarının tamamlandığı duyuruldu. Şanlıurfa’daki arama kurtarma ekiplerinin ivedilikle çalışmaların devam ettiği diğer illere sevk edildiği açıklandı. AFAD, saat 07.45 itibarıyla Kahramanmaraş merkezli depremlerde 12 bin 873 kişinin hayatını kaybettiğini, 62 bin 937 kişinin yaralandığını bildirdi.

İlgili Haberler