OGC’den ”24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” Kutlama Mesajı

24.07.2021 15:40

 Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın, '' 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'' nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı, Aydın mesajında şu ifadelerine yer verdi;

OGC’den ”24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” Kutlama Mesajı

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın, ” 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı, Aydın mesajında şu ifadelerine yer verdi;

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı basında sansürün kaldırılışının yıldönümünün yanı sıra basın bayramı olarak kutlanmaktadır.

Ülkemizde halen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü ve 24 Temmuz Sansürün Kaldırılması ve Basın Bayram olarak kutlanması Türkiye’de yazılı, görsel ve işitsel yayınların geldiği önemli konumu göstermektedir.

“Gazetecilik, kişilerin hak ve hürriyetlerine saygılı, halkın haber alma özgürlüğünü yerine getiren; en zor şartlarda tarafsız, dürüst ve ilkeli şekilde icra edilen ayrıcalıklı bir meslektir. Gazeteci gecesini gündüzüne, canını dişine katarak, ailesinden çocuğundan fedakarlık yaparak mesleğini icra etmeye çalışan, kamuoyunun doğru bilgi almasında sorumluluk sahibi kişidir. İleri demokrasilerin vazgeçilmez unsuru olan basın, tarafsız, çıkarsız ve yapıcı eleştirilerle yöneticilere yol gösteren araçtır”

Bu düşüncelerle ilimizde faaliyet yürüten yerel ve ulusal basın çalışanları başta olmak üzere bütün basın camiasının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti

Genel Başkan Nihat Aydın

İlgili Haberler