OGC Soruyor: Gazeteciler Ne Zaman Aşılanacak?

02.03.2021 13:48

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyetinden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya Çağrı

OGC Soruyor: Gazeteciler Ne Zaman Aşılanacak?

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyetinden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Çağrı

Ocak ayında  korona virüsle mücadele sürecinde başlatılan aşılamada, gazetecilerin  Sağlık Bakanlığı aşı takviminin hangi sıralamasında yer aldığı hala belirsiz.

Koronavirüs  salgını başladığından bugüne kadar büyük bir özveri ile görevlerine her alanda devam eden, yüksek risk gurubunda bulunan arkadaşlarımızdan  21 basın çalışanı KOVİD-19 nedeniyle hayatını kaybetti ve yüzlerce basın çalışananın da hastalığa yakalandığını biliyoruz. Bu kritik, riskli meslek grubu çalışanlarının ne zaman aşılanacağı ile ilgili  her hangi bir açıklamanın bugüne kadar yapılmadığını da görüyoruz.

Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca; Sizlerin de bildiği gibi yüksek riskli bir gruba dahil olan gazetecilerin, aşı takviminde riskli gruba dahil edilerek bir an önce aşılanması ile görevlerini daha güvenle yapmalarını sağlamanız ve bu konuda biz basın çalışanlarını bilgilendirmeniz  basın çalışanlarını son derece rahatlatacak ve evlerimizde bizleri merakla bekleyen yakınlarımızın da yüreklerine su serpecektir. Bir an önce aşılanma umuduyla…

 

İlgili Haberler