OGC Genel Başkanı Aydın’ın ”10 Ocak İdareciler Günü” Mesajı  

10.01.2021 17:47

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın, ''10 Ocak idareciler Günü'' nedeniyle bir mesaj yayımladı

OGC Genel Başkanı Aydın’ın ”10 Ocak İdareciler Günü” Mesajı  

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın, ”10 Ocak İdareciler Günü” nedeniyle bir mesaj yayımladı

Aydın mesajında; 10 Ocak 1971 yılında mülki idare amirleri sınıfının ihdası ile yapılan ilk mesleki toplantının başlangıç tarihi olan 10 Ocak tarihi 1978 yılından itibaren Türk İdareciler Derneği tarafından “İdareciler Günü” olarak kutlanmaktadır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk “icra eden, karar verenden daima daha güçlüdür” sözüyle Mülkü İdare Amirlerinin önemini vurgulamıştır.

Yurdumuzun dört bir yanında, aziz milletimize hizmet etmek için kendilerini adayan, görevlerini büyük bir özveri ve fedakarlıklarla yerine getiren, Mülki İdare Amirlerimizi sadece 10 Ocak İdareciler Günü nedeniyle hatırlamak ve kutlamak değil her daim onların değer ve kıymetleri bilinmeli.

Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete intikal etmiş tüm Mülki idare Amirlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemizin her yerinde bu şerefli mesleğe ömürlerini vermiş emekli olmuş Mülki İdare Amirlerimize ve fedakarca bu görevi yürüten Mülki İdare Amirleri’nin 10 Ocak İdareciler Gününü kutluyor, sevdikleri ile birlikle sağlıklı uzun ömürler diliyorum, ifadelerine yer verdi

İlgili Haberler