OGC Başkanı Nihat Aydın’dan Sıla Şentürk cinayetini kınama

17.02.2022 14:49

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın, Giresun'da 16 yaşındaki Sıla Şentürk'ün öldürülmesiyle ilgili kınama mesajı yayımladı.

OGC Başkanı Nihat Aydın’dan Sıla Şentürk cinayetini kınama

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın, Giresun’da 16 yaşındaki Sıla Şentürk’ün öldürülmesiyle ilgili kınama mesajı yayımladı.

Giresun’da ailesinin zoruyla nişanlandırılan 16 yaşındaki Sıla Şentürk’ün 21 yaşındaki Hüseyin Can Gökçek tarafından boğazı kesilerek öldürülmesi tüm Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Yaşanan üzücü bu olayla ilgili OGC Başkanı Nihat Aydın da bir kınama mesajı yayımladı.

Genel Başkan Nihat Aydın yayımladığı mesajında,” Hayatının henüz başında ailesinin zoruyla nişanlandırılan Sıla Şentürk nişanlısı Hüseyin Can Gökçek tarafından öldürüldü. İnsanlıktan nasibini almamış biri, 16 yaşındaki Sıla kızımızı hayattan ve hayallerinden kopardı. Hepimizin yüreği yandı. Hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hem de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkililerinin konunun yakın takipçisi olacağını biliyoruz. Hayatını kaybeden Sıla kızımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.” sözleriyle yaşanan bu elim olayı kınadı.

İlgili Haberler