OGC Başkanı Aydın’ın Mehmet Akif Ersoy Mesajı

27.12.2020 14:26

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat AYDIN: 27 Aralık Mehmet Akif Ersoy'un ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

OGC Başkanı Aydın’ın  Mehmet Akif Ersoy Mesajı

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat AYDIN: 27 Aralık Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

AYDIN Mesajında: İstiklal Marşımızın yazarı, değerli büyüğümüz Mehmet Akif Ersoy’un bugün ölüm yıldönümü. 20 Aralık 1873’te İstanbul’da doğan Mehmet Akif Ersoy, yine bir Aralık ayında 27 Aralık 1936’da İstanbul’da hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Büyük bir mücadele ile kazanmış olduğumuz İstiklal Savaşımızı, muhteşem mısralarıyla ebedileştiren fikir ve edebiyat adamı Mehmet Akif Ersoy, bu toprakların ruhunu, bu milletin özünü yansıtan İstiklal Marşı’nı kalemiyle değil, yüreğiyle yazmıştır.

O’nun yazdığı İstiklal Marşı, parçalanmış, darmadağın edilmiş, yok olmak üzere olan bir milletin, kahramanlık ve eşsiz mücadele azmini en güzel şekilde ölümsüzleştirmiş ve yeniden doğuşunun, şahlanışının destanıdır.

Milli şair Mehmet Akif Ersoy, geçmişte ve bugün olduğu gibi gelecekte de eserleriyle fikir dünyamızı aydınlatmaya devam edecektir. Vatan sevgisi ve bağımsızlık aşkıyla kaleme aldığı İstiklal Marşı’nı milletimize hediye eden Mehmet Akif Ersoy’u 84’cü ölüm yıl dönümünde saygıyla, rahmetle ve şükranla anıyoruz, ifadelerine yer verdi..

 

İlgili Haberler