Melih Gökçek isyan etti!

02.04.2022 20:09

Ankara Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Melih Gökçek, gelen zamlara isyan ederek sosyal medya hesabından et, doğalgaz ve şeker zammına isyan etti.

Melih Gökçek isyan etti!

Ankara Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Melih Gökçek, gelen zamlara isyan ederek sosyal medya hesabından et, doğalgaz ve şeker zammına isyan etti.

Sosyal medya hesabından ilginç iddialarda ve açıklamalarda bulunan Eski Başkan Gökçek, yapılan zamların iktidara yönelik bir hareket olduğunu söyledi. Gökçek, “Cumhurbaşkanımız kaşıkla topluyor, bürokrasi ihanet edip kürekle dağıtıyor… Bunun adı bilinçli olarak Erdoğan’a ve AK Parti’ye ihanet… Yapılan zamların masum bir hareket olduğunu bana kimse inandıramaz… Niye mi bunları söylüyorum?… Tek tek anlatacağım…

Özetle; Cumhurbaşkanı işçisine yüzde 50 zam yapsın, doğalgaz da sübvanse yapsın. Geçen yıl doğalgaz da sübvanse 165 milyar,  bu yıl rakam 300 milyarı bulacak. Gıda da, temel harcama kalemlerinde KDV’yi yüzde 1’e indirsin, diğer taraftan ülkesini savaştan korusun.” dedi.

Paylaşımında Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun’un ete yüzde 48 zam yaptığına ve şeker zammına değinen Gökçek, “Belli ki birileri Genel Müdürü iktidara ihanet için teşvik etmiş… Vicdansız adam ne bu yüzde 48 zam? Cumhurbaşkanı, Genel Müdürü tutup kulağından genel müdürlükten alıyor.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin yeterli şeker stoku olduğu halde şekerin iki hafta içinde perakende fiyatının 7 liradan 19 TL’ye çıkışı organize bir ihanettir. Bunun ramazanda yapılması enteresandır. şeker fabrikaları şekerin fiyatına yüzde 31 zam yapmıştır. Oysa bakanlık duruma müdahale etmişti.

Bugün Etimesgut’ta bizzat şeker fabrikası satış mağazasında yaşanan olay ihanetin belgesidir. Vatandaş şeker fabrikası mağazasına gittiğinde raflarda şeker yoktu. Olay bakanlığa intikal edince raflara şeker konuldu. Bu nasıl iş arkadaş? Ben bu konuda hiç tartışmasız sorumlu olarak bu zammı yapan Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mücahit Alkan’ı görürüm. Kardeşim elinde inanılmaz stok varken sen tam ramazanda bu zammı nasıl yaparsın? Bu iktidarın dibini oymaktır.

Yetmedi bugün yeni bir zam doğalgaza geldi. Ya daha yeni zam yapılmadı mı? Cumhurbaşkanımız devreye girip sübvanseyi arttırmadı mı? BOTAŞ’ın bu zammı hele tam ramazanda ve de petrol fiyatlarında fiyatlar aşağı düşerken nasıl izah edilir? Sizin iktidara kastınız mı var?

Öte taraftan zincir marketler bildiklerinden zerre geri adım atmıyor.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler