DOLAR 31,0336 0.09%
EURO 33,7702 0.57%
ALTIN 2.025,780,39
BITCOIN 16062510,37%
Ağrı

HAFİF KAR YAĞIŞLI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Maksut KONYAR: “Acımızı paylaşan tüm dost hemşeri ve akrabalarımıza teşekkürler”

Maksut KONYAR: “Acımızı paylaşan tüm dost hemşeri ve akrabalarımıza teşekkürler”

ABONE OL
14:06 | 25 Nisan 2022 14:06
Maksut KONYAR: “Acımızı paylaşan tüm dost hemşeri ve akrabalarımıza teşekkürler”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Günümüz, yaşamımız ve ölümümüz hayır üzere olsun.

Her zaman Hayy ve Kayyum, diri ve canlı olan Allah’a hamdolsun. Bu dünyada örnek bir yaşam sürüp Refik-i A’lâ’ya kavuşan Sevgili Peygamberimize salat ve selam olsun.

Ülkemizin ve bölgemizin önemli kanaat önderlerinden büyüğümüz Ali KONYAR beyefendiyi Rahmeti Rahmana, kavuştu.

  1. 04. 2022 Ramazan ayı Cumâ akşamı Doğubayazıt mezarlığına defni gerçekleşti. Biz kendisinden çok razı kaldık. Allahım! Merhum Ali KONYAR Beyefendiden razı olsun. Mevlam, merhuma merhametinle muamele eylesin

İnna Lillahi Ve İnna İleyhi Raciun

Ya İlahi!

Hepimiz bir gün ölecek ve hesap vermek üzere senin huzuruna geleceğiz. Biz istesek de istemesek de, yaşam süresini uzatmaya çalışsak da o gün gelecek ve görünen görünmeyen her şeyi bilen sana döndürüleceğiz. Hayatımızı da ölümümüzü de hayırlı eyle.

Bizlere emrin üzere inanmayı, inandığı üzere yaşamayı, yaşadığı gibi ölmeği ve öldüğü gibi haşrolmayı ve inayetinle cennete girmeyi nasip eyle.

Öldükten sonra sevabı devam eden sadakayı cariyesi; insanların faydalandığı eserler ve ilim, kendisine dua eden bir nesil bırakarak amel defteri hayır üzere devam eden kullarından eyle.

Yaşarken hep hayırlı işlere vesile olan, güzelliklere aracılık eden, iyiliklere öncülük eden böylece öldükten sonra da amel defteri kapanmayan kullarından eyle.

Ölüm döşeğine girmeden tüm tanıdıklarla helalleşmeyi, tevbe ederek sana karşı farizalarımızı ifa etmeyi, cennetteki yerimizi görerek bu dünyadan göçmeyi cümlemize nasip eyle.

Vefat eden yakınlarımız ve dostlarımızın cenazesine katılmayı, ailesine taziyede bulunmayı, onlar için düzenli olarak dua etmeyi, Kur’an okumayı, onlar adına iyilik yapmayı, kabirlerini ziyaret etmeyi, onları hayırla anmayı, kusurlarını dillendirmemeyi nasip ve müyesser eyle.

Ölmeden önce ölen, hesaba çekilmeden önce kendini hesaba çeken, yakîn/ölüm gelinceye kadar Rabbine kulluk eden, son nefesinde iman ile, kelimeyi şehadet getirerek bu dünyadan göçen kullarından eyle.

Yeryüzündeki her şey gibi biz de fani olduğumuzdan bir gün öleceğiz. Kaçmaya çalışsak, sağlam kalelere, sarsılmaz gibi görünen sığınaklara da sığınsak ölümden kurtulamayacağız. İmtihan üzere geldiğimiz şu dünyada güzel ameller işleyerek ayrılmayı nasip eyle Allah’ım.

Mal, mülkün, evladü iyalin fayda vermediği mahşer gününde, selîm bir kalple, saf ve temiz olarak bizleri ihlas ve samimiyetle, takva ile huzuruna çıkmayı nasip eyle.

TEŞEKÜRLER…

Türkiye’nin saygın değeri merhum Ali KONYAR’IN vefatı sebebiyle yanımızda bulunan sosyal medya telefon ve mesaj aracılığıyla taziyelerini bildirerek acımızı paylaşan tüm dost hemşeri ve akrabalarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz…

Değerli dostlar;

Rahmeti Rahmana, kavuşan kıymetli büyüğümüz Ali KONYAR beyefendinin ruhuna Fatiha okuyup dua bekleriz, lütfen.

Mübarek Ramazanın hayrı, feyzi ve bereketi üzerinize olur inşAllah…

Âmin, veselamun alel murselîn.

Velhamdu lillahi Rabbil alemin.

Dua ile selamlar…

Maksut KONYAR

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.