KGK‘nın Artvin-Batum buluşması başlıyor

06.06.2022 11:46

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK), 8-12 Haziran 2022 tarihleri arasında Artvin ve Batum'da bir medya buluşması gerçekleştirecek.

KGK‘nın Artvin-Batum buluşması başlıyor

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK), 8-12 Haziran 2022 tarihleri arasında Artvin ve Batum’da bir medya buluşması gerçekleştirecek.

Buluşmaya KGK Artvin İl Temsilciliği, Artvin Valiliği, bir kısım Artvin STK’ları ve Batum T.C Başkonsolosluğu ev sahipliği yapacak.

KGK üyesi 70 yerli ve yabancı gazetecinin katılacağı buluşma 8 Haziran 2022 Çarşamba günü konukların Artvin’e gelişleriyle başlayacak ve aynı gün akşam yemeği ve tanışma kokteyli ile sürecek.

9 Haziran 2022 Perşembe günü doğa harikası Şavşat’a hareket edecek olan konuklar, Şavşat Karagöl, tarihi Tibet Kilisesi, Yavuzköy ve Efkar tepesini gezecekler.

Aynı gün Artvin’e dönerek Ata Tepe’yi ziyaret edecek olan KGK üyesi gazeteciler, saat 17.30’da DSİ toplantı salonunda yapılacak KGK genel toplantısının ardından akşam Grand Otel’de gala yemeğine katılacaklar.

10 Haziran 2022 Cuma günü Artvin Kültür Sokağı ve Gastronomi standı ziyareti ile başlayacak etkinlikler, Artvin Valiliği ziyareti, Borçka Marina baraj gölünde tekne turu, Karagöl gezisi sonrası  Artvin Üniversitesi Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi’nde saat 17.30’da gerçekleştirilecek olan Medya Paneli’ne birbirinden uzman isimler katılacak.

Ali Nihat Gökyiğit Botanik Bahçesi Araştırma Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Özgür Eminağaoğlu, KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, SODİMER Başkanı Prof. Dr. Levent Erarslan ve Hukuk Yazarı Avukat Atilla Diler’in konuk olacağı panelde; medyanın toplum üzerindeki etkisi, sosyal medya ve Dijital Medyanın Günümüzdeki Faktörleri ve Rolleri, Küreselleşme ve Medya, Artvin Çoruh Üniversitesi Aromatik Bitkiler İhtisaslaşma Projeleri ele alınacak.

11 Haziran 2022 Cumartesi günü Arhavi Çifte Köprü gezisinde yöresel ikramlarla ağırlanacak konuklar, daha sonra Kemalpaşa Çay Fabrikası’nı ziyaret edip, aynı gün saat 14.00’de Sarp kapısını ziyaret ederek Batum’a gidecekler. Saat 16.00 Batum’da Sputnik Otel’e girişi gerçekleşen konuklar daha sonra Batum şehir turuna çıkacaklar. Program saat 20.00’da ise New Ship Restoran’da akşam yemeği ile devam edecek. KGK heyeti ve konuklar Batum’daki gazetecilerle akşam yemeğinde bir araya gelecekler.

Dev buluşma, 12 Haziran 2022 Pazar günü Batum’dan Hopa’ya  dönüş ve konukların uğurlanmasıyla sona erecek.

İlgili Haberler