İnternet tarifelerine zam geliyor!

31.03.2022 19:17

BTK tarafından yayınlanan yeni kararla, 1 Nisan'dan itibaren uygulanmak üzere Türk Telekom'un toptan internet tarife fiyatlarına yüzde 67 oranında zam yapıldığını duyurdu.

İnternet tarifelerine zam geliyor!

BTK tarafından yayınlanan yeni kararla, 1 Nisan’dan itibaren uygulanmak üzere Türk Telekom’un toptan internet tarife fiyatlarına yüzde 67 oranında zam yapıldığını duyurdu.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu’nun 3 Mart 2022 tarihinde aldığı ve 23 Mart 2022 tarihinde yayınladığı karara göre Erişim ve Tarifeler Dairesi Başkanlığı, Türk Telekom IP VAE Hizmeti Port ve Toptan Hat Kiralama (THK) tarifelerinde düzenlemeye gidildi. Alınan karar doğrultusunda Türk Telekom’un toptan internet tarife fiyatlarında yüzde 67 oranında bir zam yapıldı.

1 Nisan 2022 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olan karara göre Türk Telekom’un altyapısı üzerinden sağlanan geniş bant internet tarifelerinin toptan aylık fiyatlarında yüzde 67’lik bir artışa gidilecek. İşletmecilerin maliyetlerinde meydana gelecek olan bu artışın, tüketicilere de değişen oranlarda yansıtılması bekleniyor.

Kaynak: ŞEHRİVAN

İlgili Haberler