Gazeteci Sinan Aygül’e saldırıldı!

17.06.2023 20:06

Bitlis'te gazetecilik yapan Sinan Aygül, Tatvan Belediyesi Başkanı Mehmet Emin Geylani'nin korumalarının saldırısına uğradı.

Gazeteci Sinan Aygül’e saldırıldı!

Bitlis’te gazetecilik yapan Sinan Aygül, Tatvan Belediyesi Başkanı Mehmet Emin Geylani’nin korumalarının saldırısına uğradı.

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı gazeteci Sinan Aygül, Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani’nin silahlı koruması polis memuru Engin Kaplan ve boksör koruması Yücel Baysal’ın saldırısına uğradığını iddia etti.

Sağlık görevlilerinin ilgilendiği anlara dair kanlar içinde kalmış fotoğraflarını sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşan Aygül, “Biraz önce Tatvan’da Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani’nin silahlı korumalarının saldırısına uğradım. Belediyeye ait araçtan inerek saldıran şahıslar arkamdan kafama vurduktan sonra küfredek ‘Bir daha başkan hakkında yazarsan geberirsin’ diye tehditler ettiler. Tavan Devlet Hastanesi’ne götürülüyorum.” ifadelerini kullandı.

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani ise Aygün’ün iddialarını yalanlayarak ve sosyal medya hesabı üzerinden Sinan Aygül’u etiketleyerek, “Bugün yaşanan talihsiz olay ile hiçbir ilgim bulunmamaktadır. Yaşanan olay, şahıslar arasında yaşanan tasvip etmediğmiz bir tartışmadan kaynaklanmıştır. Sinan Aygüle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Olayda ismi geçen Belediye personeli ile ilgili de idari soruşturmayı başlatmış bulunuyoruz.” dedi.

İlgili Haberler