Erken seçim tartışmaları sona erecek!

14.03.2022 18:49

AK Parti ve MHP yetkililerinin seçim barajının yüzde 7'ye indirilmesini de kapsayan kanun teklifinin Meclis'e sunulmasıyla birlikte erken seçim tartışmaları son bulacak.

Erken seçim tartışmaları sona erecek!

AK Parti ve MHP yetkililerinin seçim barajının yüzde 7’ye indirilmesini de kapsayan kanun teklifinin Meclis’e sunulmasıyla birlikte erken seçim tartışmaları son bulacak.

AK Parti Milletvekili Hayati Yazıcı ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Meclis’te yaptığı basın toplantısında, sundukları Milletvekili Seçimi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ni açıklık getirdiler.

AK Parti ve MHP’li vekillerin canlı yayında detaylarını paylaştıkları seçim kanunu ile muhalefetin son dönemde sık sık çağrıda bulunduğu erken seçim tartışmaları da rafa kalkacak. Çünkü Anayasa’nın 67. maddesine göre “Seçim kanunlarında yapılan değişiklikler, yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde yapılacak seçimlerde uygulanmaz” ifadesi yer alıyor.

Dikkat çeken detayı canlı yayında da aktaran MHP’li Feti Yıldız,”Anayasa’ya göre kanun yürürlüğe girdikten itibaren bir yıl içinde yapılacak seçimlerde uygulanamaz. Erken seçim tartışmalarına son verilmiştir.”

Kaynak: ŞEHRİVAN

İlgili Haberler