Doğubayazıt’ta İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı yapıldı

21.10.2021 11:59

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her ay bir ilçede düzenlenen 'İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı' bu ay Doğubayazıt ilçesinde gerçekleştirildi.

Doğubayazıt’ta İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her ay bir ilçede düzenlenen ‘İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı’ bu ay Doğubayazıt ilçesinde gerçekleştirildi.

 

Doğubayazıt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ev sahipliği ile Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Maarif Müfettişleri Başkanı İbrahim Gökalp, Milli Eğitim Müdür yardımcıları Neriman Karakoç ve Edip Erdoğan, ilçe milli eğitim müdürleri ve şube müdürleri katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, okullardaki okuma-yazma becerilerinin izlenmesi ve değerlendirmesi, aylık LGS-TYT deneme sınavları, e-sınav salonları, kütüphane oluşumu, K.T.S ve YÖGEP faaliyetlerinin nitelikli hale getirilmesi, akademik danışma kurullarının aktif hale getirilmesi, DYK kurslarının açılması ve denetlenmesi, halk eğitim ve mesleki eğitim durumları, yapımı devam eden inşaatlar, İYEP çalışmaları, Sıfır Atık Projesi ve özel öğretim kurumları konuları ele alındı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Kökrek toplantının ardından ilçedeki okulları ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Okullarda her fırsatta öğretmenlerle bir araya gelip, sınıfları gezerek öğrencilerle bir süre sohbet eden Kökrek,” Sizler, çocuklarımıza ve gençlerimize vereceğiniz eğitim ile onları bilim ve teknolojinin gerektirdiği şartlarla birlikte; yüreği insan sevgisi ile dolu; Türk milletinin milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen ve koruyan; kendisiyle barışık, ailesini, vatanını, milletini, bayrağını seven ve bunları davranışlarıyla gösteren mutlu ve başarılı bireyler olarak yetiştirilmesini sağlayacaksınız. Bu nedenle sizlerin, her koşulda, çocuklarımızı bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkacak bir yaklaşımla en iyi şekilde yetişmeleri için her imkanı ve ortamı değerlendireceğinize inanıyoruz” dedi.

İlgili Haberler