Diyanet İşleri Başkanlığı sonuçları açıkladı!

01.02.2022 11:55

Diyanet İşleri Başkanlığı, 7 bin 800 sözleşmeli personelin taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere alımına dair mülakat sonuçları ile tercih sistemini erişime açtığını duyurdu.

Diyanet İşleri Başkanlığı sonuçları açıkladı!

Diyanet İşleri Başkanlığı, 7 bin 800 sözleşmeli personelin taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere alımına dair mülakat sonuçları ile tercih sistemini erişime açtığını duyurdu.

Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere sözleşmeli Kur’an kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin kayyım pozisyonlarına 7 bin 800 personel alınacak.

Söz konusu istihdama dair 20 Kasım 2021 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü resmi internet sayfasından yayınlanan duyuruda; Diyanet İşleri Başkanlığının bin 500 Kur’an kursu öğreticisi, 5 bin 600 imam hatip, 700 müezzin kayyım olmak üzere toplamda 7 bin 800 sözleşmeli personel alacağı belirtilmişti.

Yazılı ve mülakat aşamaları tamamlanan sözleşmeli personel alımına dair sınav sonuçları açıklanarak atama tercih sistemi erişime açıldı.

2021 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel (KKÖ, İ-H, M-K) Sözlü Sınav Sonuçları ve Tercih Duyurusu

2021 Yılı 4-B Sözleşmeli İmam Hatip, Kur’an Kursu Öğreticisi ve Müezzin Kayyım Sözlü Sınavı’na katılan adaylar, sınav sonuçlarını sinav.diyanet.gov.tr adresi üzerinden öğrenebileceklerdir.

Sözlü sınav sonucuna göre ilan edilen kontenjan sayısına girerek tercih yapmaya hak kazanan adaylar, tercih işlemlerini 31 Ocak tarihinden itibaren 7 Şubat tarihi saat 23:55’e kadar sinav.diyanet.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştireceklerdir.

Atanma işlemlerine esas olmak üzere;

1.     Sözlü sınav sonucunda başarılı olan adaylar, kendi kontenjan grubundaki sayı dikkate alınarak en fazla 25 tercih yapabilecektir.

2.     Adaylar isteğe bağlı olarak;

– “Re’sen yerleştirilerek atanmayı kabul ediyorum.”

– “Re’sen yerleştirilerek atanmayı kabul etmiyorum.” seçeneklerinden herhangi birini mutlaka işaretleyecektir.

– Tercihlerine yerleştirilemeyen adaylardan; “Re’sen yerleştirilerek atanmayı kabul ediyorum.” seçeneğini işaretleyenler öncelikli olarak tercihte bulunduğu illerdeki boş kalan kadrolardan herhangi birine, bunun mümkün olmaması halinde ilan edilen görev yerlerinden boş kalan yerlere kontenjan adedince bilgisayar kurası ile yerleştirilecektir.

– “Re’sen yerleştirilerek atanmayı kabul etmiyorum.” seçeneğini işaretleyen adaylardan tercihlerine yerleşemeyenler ile hiç tercih yapmayanların;

atama işlemleri yapılmayacak ve adaylar atanma haklarından feragat etmiş sayılacaktır.

3.     Adaylar tercih işlemlerini 31.01.2022 – 07.02.2022 (saat 23:55) tarihleri arasında yapacaktır.

4.     Adaylar yerleştirme sonuçlarını sinav.diyanet.gov.tr adresi üzerinden 11 Şubat tarihinde öğrenebileceklerdir.

5.     Tercihlere yerleştirme işlemlerinde sözlü sınav başarı puanı en yüksek olana öncelik verilecektir. Sözlü sınav başarı puanlarının eşitliği halinde;

– KPSS (DHBT) puanı yüksek olana,

– KPSS’ye katıldığı öğrenim belgesinin mezuniyet tarihi önce olana,

– Doğum tarihi önce olana,

öncelik verilecektir.

6.Sınav sonucu yerleştirmesi yapılanlar, üç yıl süreyle başka bir yere atanamayacaktır. Sözleşme gereği üç yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, talepleri halinde bulundukları yerde aynı unvandaki kadrolara atanacaktır. Bu şekilde atananlar, aynı yerde en az bir yıl daha görev yapmak zorunda olacaklardır.

7.     Tercih yapıp tercihlerinden birine yerleştiği halde süresi içinde kanuni mazereti olmaksızın görevine başlamayanların atama işlemleri yapılmayacak ve adaylar atanma haklarından feragat etmiş sayılacaklardır.

İlgililere duyurulur.

Kaynak: ŞEHRİVAN

İlgili Haberler