Dışişleri Bakanı Fidan’dan sert sözler geldi!

05.07.2023 19:26

Geçtiğimiz günlerde İsveç’te meydana gelen ve dünya gündemine oturan Kur'an-ı Kerim provokasyonu sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'dan gelen açıklamalar sert oldu.

Dışişleri Bakanı Fidan’dan sert sözler geldi!

Geçtiğimiz günlerde İsveç’te meydana gelen ve dünya gündemine oturan Kur’an-ı Kerim provokasyonu sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’dan gelen açıklamalar sert oldu.

Kur’an-ı Kerim’e yönelik gerçekleştirilen alçak saldırıya sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saldırının insani temellerle bağdaşmasının mümkün olmadığının altını çizdi. Erdoğan’ın ardından ise Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’dan da benzer bir açıklama geldi.

Bakan Fidan, “Stockholm’de Kur’an-ı Kerim’e yapılan aşağılık saldırıyı ve uyarılarımıza rağmen bu saldırıya göz yumulmasını bir kez daha kuvvetle kınıyoruz. İslam İşbirliği Teşkilatı İcra Komitesi, acil olarak toplandı. Atılacak ortak adımları Sayın Safadi ile ele aldık. Filistin davası ve Mescid-i Aksa başta olmak üzere, kutsal mekanların statüsü konusunda tam bir fikir birliğimiz mevcut.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler