Devletin Ambulans Uçağı Yeni Doğan Kübra Bebek İçin Ağrı’ya İndi

18.05.2020 15:03

Devletin Ambulans Uçağı Yeni Doğan Kübra Bebek İçin Ağrı’ya İndi

Sağlık Bakanlığınca tahsis edilen ambulans uçak, bu kez Kübra bebek için Ağrı’ya indi.

Ağrı’ya inan ambulans uçak, rahatsızlanan Kübra bebeği Ankara’ya yetiştirdi.

Ağrı’da rahatsızlanan 17 günlük Kübra bebek için, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın girişimleri ile Ankara’dan havalanan ambulans uçak Ağrı’ya indi.Daha önce de kalp ve solunum rahatsızlıkları bulunan bebekler için Ağrı’ya inen ambulans uçak, devletimizin; küçük, büyük demeden insan hayatına verdiği önemi bir kez daha böylece göstermiş oluyor.

Ağrı’nın Tutak ilçesine bağlı Ataköy köyünde dünyaya gelen,17 günlük  Kübra bebek, kan şekeri düşüklüğü nedeniyle ailesi tarafından ilçedeki devlet hastanesine götürüldü.

İlk müdahalenin ardından sevk edildiği Ağrı Devlet Hastanesinde iki gün önce Yenidoğan Yoğun Bakım Servisi’ne alınan bebeğin tam teşekküllü hastanede tedavi görmesi için Sağlık Bakanlığı harekete geçti.

Ambulansla Ağrı Ahmedi Hani Havalimanı’na getirilen Kübra bebek, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın talimatıyla gönderilen ambulans uçakla Ankara’ya götürüldü.

Minik Kübra’yı uğurlamak için havalimanına gelen Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, gazetecilere yaptığı açıklamada, devletin sağladığı imkanlarla gurur duyulması gerektiğini söyledi.

Sayan, şöyle konuştu:”Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bundan kaç yıl önce yer ambulansını bulamıyorduk. Hastanelerde rehine hastalar vardı. Bugün artık bir uçak ambulans iniyor, diğeri kalkıyor. Bu, Türkiye için, bizim ve bu memleketi seven herkes için bir gurur meselesidir. Buradan bütün Ağrılılar adına Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sağlık Bakanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”Koronavirüs salgını nedeniyle birçok ülkenin vatandaşına sahip çıkmadığını, buna karşın Türkiye’nin 17 günlük bebek için Ağrı’ya ambulans uçak kaldırdığını dile getiren Sayan, bu hizmetin Türkiye’nin ne kadar büyük bir ülke olduğunu gösterdiğini sözlerine ekledi.

İlgili Haberler