Devlet: Tutak’lı Bebek için Seferber Oldu, Ağrı’ya Özel Ambulans Uçak İndi!

02.06.2019 01:10

 Devlet: Tutak’lı Bebek için Seferber Oldu, Ağrı’ya Özel Ambulans Uçak İndi!

Ağrı- Tutak Saat 22:00 sularında rahatsızlanan Tutak’lı 1,5 yaşındaki Eyüp bebek kaldırıldığı hastanede durumu kritik, Ankara’ya sevk edilmesi gerekiyor teşhisi üzerine seferber olan  başta Ağrı Belediye Başkanı  Sayan,Ağrı Valisi Elban, Sağlık Müdürü Ufuk  bey tarafından Sağlık Bakanımız Koca’ya durumun aktarılması ile Bakan Koca’nın emriyle büyük bir hızla Ambulans Uçak için organizasyonu sağlandı  Saat 23:00 sularında Ağrı’ya ulaşan Ambulans uçak hastayı alarak Ankara’ya geri döndü.

Ağrı’nın Tutak İlçesinde hastalanarak hastaneye kaldırılan 1,5 yaşındaki Eyyüp bebek’in acilen Ankara’ya nakli gerekir teşhisi üzerine, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Ağrı Valisi Süleyman Elban İlçe Kaymakamı Erkan İsa Erat, Sağlık Müdürü  Ufuk bey,  Sağlık Bakanı  Dr. Fahrettin KOCA ile irtibata geçmesi ve  bebeğin durumunu kritik olduğu bildirilmesi üzerine, Bakan Koca’nın emriyle  gece saat 23’00 de Ağrı’ya gönderilen ambulans uçakla Ankara’ya  Bilkent Şehir Hastenesine nakledilen Eyüp bebek  burada tedavi altına alındı.

Bu haberi kendi  Twitter hesabında paylaşan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, duygularını şu sözleri ile ifade etti; Sayan, Tutak Ağrı’nın 6 bin nüfuslu küçük bir ilçesi.1,5 yaşındaki Eyyüp köyden hastaneye getiriliyor. Durumu kritik,Ankara’ya nakli  gerekiyor.Sağlık bakanımıza bilgi veriliyor ve Bebek ambulans uçakla Ankara’ya getiriliyor. Bu hizmetlerden sonra, gel de Binali Beye oy verme..

Bu haberde de, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemizi nereden alıp nerelere getirdiği ve insana verilen değeri görüyoruz, Doğunun en ücra köşesine 1,5 yaşındaki bebek için devletimizin seferber olması gecenin bir yarısı  ambulans uçağın Ağrı’ya gelmesi,daha düne kadar ilaç kuyruklarında bekleyen,hastanelerde senet imzalatılan hastaların şimdiki konforunu göz önüne alırsak,ülkemizin sağlık alanında katettiği yolu, ilgi ve alakayı ve özellikle insana verilen değeri görebiliyoruz.

Buradan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan  başta olmak üzere, koca yürekli, duyarlı Sağlık Bakanımız  Dr. Fahrettin Koca’ya ve  özellikle Bakan Danışmanı Dr. Burak Aktaş  ve çalışma ekibine Ağrı halkı adına kalbi teşekkürlerimizi arz ediyoruz.

 

 

 

 

 

İlgili Haberler