Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi

25.12.2021 13:02

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuk olduğu TV programında açıklamalarda bulunarak müjdeli haberi duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuk olduğu TV programında açıklamalarda bulunarak müjdeli haberi duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Haber, ATV, A Para ve A News’in “Gündem Özel” ortak canlı yayına konuk oldu. Gazetecilerin sorularını yanıtladığı programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde yaparak, yerli aşıyla ilgili son dakika açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, ”Uzun süreden beridir ülkemizde aşı üretimi ile ilgili zihinsel çalışmaları yürüttük. Salgın, bir yerde hızlandırıcı bir faktör oldu. Hedefi Kovid aşısı şeklinde daraltınca hızlı bir şekilde koronavirüs aşısı üreten 9 ülkeden biri oldu. Aşımızın hem etkinliğini hem güvenilirliğini test ettik, emin olduktan sonra insanlığın kullanımına sunduk. Aşımız tüm insanların kullanımına sunulacak. Artık vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla aşılarını olmalıdır. TURKOVAC aşımız öncelikle vatandaşlarımızın kullanımına sunulacak, daha sonra aşı tedarikinde zorlanan ülkelere gönderilecek. Talepler başladı. Afrikalı liderlerden bu konuda yoğun talep aldık.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sözlerinin devamında, ”Dünyanın en büyük kapasiteli aşı araştırma, üretim ve geliştirme projesi olacak Hıfzıssıhha projesini de Ankara’da hayata geçiriyoruz. Yakında ihalesini yapacağız. 50 bin metrekare kapalı alana sahip projenin ihale süreci önümüzdeki hafta tamamlanacak, onun da müjdesini vermiş olayım.” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: ŞEHRİVAN

İlgili Haberler