CHP Ağrı 1. Sıra adayı İbrahim Varol oldu!

09.04.2023 11:40

Bölgemizin Memani Aşireti Lideri olan, bölge halkı tarafından sevilen ve yüksek oy potansiyeline sahip İbrahim Varol, CHP Ağrı 1. Sıra Milletvekili adayı oldu.

CHP Ağrı 1. Sıra adayı İbrahim Varol oldu!

Bölgemizin Memani Aşireti Lideri olan, bölge halkı tarafından sevilen ve yüksek oy potansiyeline sahip İbrahim Varol, CHP Ağrı 1.Sıra Milletvekili adayı oldu.

Adaylığıyla Ağrı’da bayram havası estiren ve her kesim tarafından sevilen bir kişi olan İbrahim Varol, 2002 yılında CHP’den ortaya koyduğu adaylığından sonra ilk defa bu yapılacak seçimlerde adaylığını ortaya koydu. Bölgede ‘Barış Elçisi’ olarak bilinen Büyük Berjeri Aşireti Liderlerinden olan ve güçlü bir oy potansiyeline sahip İş insanı Ferhat Halaç’ın desteği de İbrahim Varol’un yanında olacak.

Aynı zamanda Ağrı ilimiz Patnos ilçesi Carbaw Aşireti Kanaat Önderlerinden İsmail Oğur’un ve ilimizin sevilen iş insanlarından, CHP’nin sevilen kurmaylarından Cengiz Yıldırım’ın da destek göstereceği İş insanı İbrahim Varol, adaylığıyla bölgemizin ve ilimizin güçlü adayları arasında yer aldı.

İbrahim Varol Kimdir?

Patnos doğumlu olup 1967 yılında Ağrı’nın Patnos ilçesinde doğdu. Evli 2 çocuk babası olan Varol, ilk, orta öğrenimini Patnos’ta tamamladı. Varol lise öğrenimini ise Patnos lisesinde yapmıştır. Yüksek öğrenimini ABD Newport Internatıonal Üniversitesi İşletme bölümünde tamamladı.

 

İlgili Haberler