Başkan Savcı Sayan’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

23.11.2020 20:18

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, 24 Kasım Öğretmenler Günü Nedeniyle Bir Kutlama Mesajı Yayımladı

Başkan Savcı Sayan’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, 24 Kasım Öğretmenler Günü Nedeniyle Bir Kutlama mesajı Yayımladı

Başkan Sayan mesajında “Öğretmenlik küçük kalplerden kocaman gönüller kazanan şahsiyetin adıdır. Vatana, bayrağa, devlete ve millete bağlı nesiller yetiştirmek için çalışan öğretmenlerimiz, aldıkları büyük sorumlulukları yerine getiren ilim neferleridir. Hayatımız boyunca gerekli olacak bilgiyi, bizlere yön verecek kültürü öğretmenlerimizden öğreniriz.

Covid-19 virüsü ülkemizde pek çok alanda olduğu gibi eğitimi de olumsuz yönde etkiledi. Öğretmenlerimiz bu zorlu süreçte gerek uzaktan, gerekse yüz yüze eğitim vererek özveriyle çalıştılar.

Milletimizin her bir ferdinin, kendisi ve çocukları için, öğretmenlerimize şükran borcu vardır. İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet ve kültür inşasıdır. Karanlığa aydınlık olacak çocuklarımızın, gençlerimizin gelişiminde sonsuz emek harcayarak zor şartlar altında dahi olsa ülkemizin her köşesinde görevlerini yerine getirmeye çalışan ve görevi başında şehit olmuş tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. ” ifadelerini kullandı.

 

İlgili Haberler