Bakan Kasapoğlu’nun Hediye Kitapları Ağrı’da Dağıtıldı

03.05.2020 17:43

Bakan Kasapoğlu’nun Hediye Kitapları Ağrı’da Dağıtıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ nun göndermiş olduğu kitaplar ve mektuplar Ağrı’da karantinada yurtlarında kalan misafirlere dağıtıldı.

Koronavirüs (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda 14 günlük karantina ve gözlem sürecinde bulunan Almanya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden gelen misafirlere boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmek ve keyifli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’nun göndermiş olduğu kitaplar ve mektuplar her bir misafire ayrı ayrı teslim edilerek Sayın Bakanın selamları iletildi.

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’nun imzasıyla dağıtılan mektupta, sabır ve fedakarlıkla bu sürecin atlatılacağına değinilirken, mektupta şu ifadeler yer aldı:

“Yurdumuza hoş geldiniz. Bugüne dek ülkemizdeki evlatlarımıza yuva olan yurtlarımız, bugün sizlere ev sahipliği yapıyor. Sizleri burada çok daha güzel sebeplerle ağırlamayı dilerdik. Fakat bugün dünya gibi ülkemizin de içinde bulunduğu zor ve meşakkatli durum, yaşadığımız bu süreci zorunlu kıldı. İnanıyorum ki bu mücadeleyi el birliğiyle kazanacağız. O vakit, büyük bir özveriyle sizlere yuvalarını açan bu gençlerimizle, sizleri aynı sofrada buluşturacağımız organizasyonlar tertip edeceğiz.

Fakat öncelikle içinde bulunduğumuz süreci Kurallara uyarak başarıyla tamamlamalı ve muvaffak olmalıyız. Tarihin gördüğü en büyük sınavlardan birini veren insanlığın bu mücadeleden en yakın zamanda galip olarak ayrılmasını temenni ediyorum.”

Bu süreçte yol arkadaşlığı yapacağınızı ümit ettiğim bu kitap, size armağanımızdır. Beğenerek okumanızı dilerim. Tedbir, hayat kurtarır. Bu geçici ayrılık, çok daha güzel günler için mecburi bir moladır. Sabır ve anlayışınız için her birinize teşekkür ediyor; en kısa zaman da sağlıkla sevdiklerinize kavuşmanızı diliyorum. Allah’a emanet olunuz” dedi

İlgili Haberler