Avukat Kenan Yaşar AYM üyesi oldu

19.01.2022 20:05

Çorum Baro Başkanı Avukat Kenan Yaşar, Meclis'te yapılan oylamada 282 oy alarak Anayasa Mahkemesi üyesi seçildi.

Avukat Kenan Yaşar AYM üyesi oldu

Çorum Baro Başkanı Avukat Kenan Yaşar, Meclis’te yapılan oylamada 282 oy alarak Anayasa Mahkemesi üyesi seçildi.

Türkiye genelinde geçtiğimiz günlerde tüm Baro Başkanları’nın oy kullandığı Anayasa Mahkemesi Üyeliği seçimlerinden Çorum Baro Başkanı Avukat Kenan Yaşar birinci çıkmıştı. Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapılan seçim sonucunda, Avukat Kenan Yaşar Anayasa Mahkemesi (AYM) üyesi olmayı başardı.

Avukatları temsilen Anayasa Mahkemesi Üyesi olarak, ismi TBMM’ye çıkan üç isimden birisi olan Kenan Yaşar, büyük bir başarıya imza atarak, Çorum’u da gururlandırmayı da başardı.

Meclis’te yapılan oylamada ise Yaşar’a 282, Bilal’e 104 ve Göğebakan’a ise 25 oy çıktı. AYM üyeliğine aday belirlemek için 83 baro başkanının oy kullandığı seçimlerde TBMM’ye sunulacak 3 isim belli olmuştu. AYM üyeliği seçimlerinde Isparta Baro Başkanı Ünsal Çankaya haricinde 82 baro başkanı oy kullanmıştı. Baro başkanları tarafından yapılan oylamada, en çok oyu alan ilk üç aday Çorum Barosu Başkanı Kenan Yaşar, Diyarbakır Barosu üyesi Zülal Erdoğan ile Erzurum Baro Başkanı Talat Göğebakan olmuştu.

Anayasa Mahkemesi üyesi Avukat Kenan Yaşar, Ankara Barosu Hukuk Fakültesi’nden mezun olarak, 26 yıldır Çorum’da avukatlık görevini icra ediyor. Çorum Barosu’nda genel sekreterlik de yapan Yaşar, son iki dönemdir de baro başkanlığı görevini sürdürüyor. Yaşar, daha önce Ak Parti İl Yöneticisi ve milletvekili aday adayı olmuştu.

 

 

İlgili Haberler