Avrupa hayali Ağrılı gencin sonu oldu!

30.01.2023 22:47

Ağrı Patnos Gökçeali (Extereşan) Köyü eşraflarından Hacı Hamdullah Turan’ın oğlu Daim Turan, iş bulmak umuduyla Avrupa’ya gitmeye çalışırken Bosna Hersek ile Sırbistan arasında akan Sava Nehri’nde boğularak hayatını kaybetti.

Avrupa hayali Ağrılı gencin sonu oldu!

Ağrı ilimiz Patnos ilçesi Gökçeali (Extereşan) Köyü nüfusuna kayıtlı 27 yaşındaki Daim Turan isimli genç, iş bulmak umuduyla Avrupa’ya gitmeye çalışırken Bosna Hersek ile Sırbistan arasında akan Sava Nehri’nde boğularak hayatını kaybetti.

Başladığı yolculukta ulaştığı Sırbistan’da yaklaşık bir yıl boyunca inşaatlarda çalışan Turan, burada tanıştığı Mardinli Mehmet Nuri İlhan, eşi Necire İlhan ve çocukları Büşra (14) Umut Can (12), Betül (10), Azra (2) ile birlikte şartları daha iyi olan Avrupa ülkelerine geçmeye karar verdi.

Bunun üzerine yola koyulan Turan ve İlhan ailesi, bindikleri botla Sava Nehri’ni kaçak olarak geçmeye çalışırken, botun alabora olması nedeni ile akıntıya kapıldı.

20 Aralık 2022’de meydana geldiği belirtilen olayda, Mardinli İlhan ailesinin 2 çocuğu Büşra ve Betül kıyıya çıkmayı başarırken, Ağrılı Daim Turan ile Mardinli aileden baba Mehmet Nuri, eşi Necire ve çocukları Umut Can ile Azra akıntıya kapılarak hayatlarını kaybetti.

Olayı haber alan ulusal ve uluslararası kurtarma ekipleri Sava Nehrinde arama kurtarma çalışması başlatırken, hayatlarını kaybedenlerin cenazeleri 28 Aralık 2022’de bulundu.

Yapılan işlemlerin ardından bugün İstanbul’a getirilen cenazeler, yapılan otopsi işlemlerinin ardından yakınlarına teslim edildi. Cenazesi yakınları tarafından teslim alınan Ağrılı Daim Turan’ın çarşamba günü öğlen namazını müteakip Patnos ilçesine bağlı Gökçeali (Extereşan) köyünde toprağa verileceği öğrenildi.

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti olarak merhuma Allah’tan rahmet, derin kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz. Mekanı cennet olsun.

Taziye İrtibat :

Hamdullah TURAN: 0536 350 26 63 

Fatih TURAN: 0538 228 09 06

 

İlgili Haberler