‘Arkeolojik İzler Konferansı’ Ağrı Dağı’nda gerçekleşecek

28.07.2023 22:11

"V. Uluslararası Büyük Tufanın Ağrı Dağı'ndaki Arkeolojik İzleri" Konferansı bu yıl 28-29 Temmuz 2023 tarihleri arasında Doğubayazıt’ta düzenlenecek.

‘Arkeolojik İzler Konferansı’ Ağrı Dağı’nda gerçekleşecek

“V. Uluslararası Büyük Tufanın Ağrı Dağı’ndaki Arkeolojik İzleri” Konferansı bu yıl 28-29 Temmuz 2023 tarihleri arasında Doğubayazıt’ta düzenlenecek.

Bu kez kendi şehrinin ev sahipliğinde düzenlenecek olan V. Uluslararası Büyük Tufanının Ağrı Dağı’ndaki Arkeolojik İzleri Konferansı, Doğubayazıt’ın Aşağı Tavla Köyü’nde (Paraşüt Village) gerçekleştirilecek. Konferansa Iğdır Üniversitesi, Doğubayazıt İnanç Turizmi Araştırma Geliştirme Derneği, Noah’s Ark Ministries International Limited ve Çamlıbel Medya Grubu Başkanı Veysel Çamlıbel öncülük etmekte. Konferansta Ağrı Dağı ve yakın çevresiyle ilgili bildiriler kabul edilecek.

Türkiye’nin en büyük dağı olan Ağrı Dağı’nda bilinen dünyanın yok olduğu Nuh tufanı ve yeniden yaşamı başlatan Nuh gemisinin dağa inme bulguları ve bunun bölgeye yansıması bu önemli ve anlamlı etkinlikle beşinci kez buluşulacak.

Birbirinden önemli etkinliğin yapılacağı Konferansın sonunda Ahmet Ertuğrul’un (Paraşüt) Nuh’un Gemisi ve yöredeki kalıntılardan derlenmiş eserlerden oluşan koleksiyonu sergilenecek.

İlgili Haberler