Ankara’da FETÖ operasyonu kapsamında 37 kişi gözaltına alındı

07.12.2021 10:46

FETÖ'nün Kara Kuvvetleri Komutanlığı yapılanmasıyla alakalı yürütülen soruşturma kapsamında 37 kişi hakkında gözaltı kararı alındı.

Ankara’da FETÖ operasyonu kapsamında 37 kişi gözaltına alındı

FETÖ’nün Kara Kuvvetleri Komutanlığı yapılanmasıyla alakalı yürütülen soruşturma kapsamında 37 kişi hakkında gözaltı kararı alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından ‘FETÖ’nün Kara Kuvvetleri Komutanlığı yapılanmasıyla alakalı yürütülen soruşturma kapsamında 2’si görevde, 1’i emekli, 4’ü ihraç subay, 28’i daha önce ilişiği kesilmiş askeri öğrenci ile 2’si ‘mahrem imam’ olmak üzere 37 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından konuyla alakalı yapılan açıklamada; “FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Kara Kuvvetleri Komutanlığını hedef alarak içerisinde yuvalanan ve ‘mahrem hizmetler’ olarak adlandırılan yapılanmasına ilişkin iltisakı ve irtibatı olduğu anlaşılan, Ankara’da bulunan büfe, bakkal, market gibi umuma açık işyerlerinde bulunan kontörlü sabit hatları kullanmak suretiyle sivil imamlar ile iletişim sağladıkları tespit edilen; 2’si görevde, 1’i emekli, 4’ü ihraç subay, 28’i daha önce ilişiği kesilmiş askeri öğrenci ile 2’si ‘mahrem imam’ olmak üzere 37 şüpheli hakkında Ankara merkezli 12 ilde 07.12.2021 tarihinden itibaren gözaltı kararı verilmiştir.

Şüphelilerin yakalanması ve Cumhuriyet Başsavcılığımıza sevklerine yönelik işlemlere Ankara İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü ekiplerince devam edilmektedir.” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: G.G

İlgili Haberler