“Anadoluyuz Biz” Gönüllüsü Öğrencileri AİÇÜ’de!

28.07.2023 19:59

Artvinli öğrenciler, “Anadoluyuz Biz” Projesi kapsamında Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’ni ziyaret ederek yakından tanıma imkânı buldu.

“Anadoluyuz Biz” Gönüllüsü Öğrencileri AİÇÜ’de!

Artvinli öğrenciler, “Anadoluyuz Biz” Projesi kapsamında Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’ni ziyaret ederek yakından tanıma imkânı buldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Anadoluyuz Biz Projesi” kapsamında AİÇÜ’ni ziyaret eden öğrencilerle bir araya gelen Rektör Vekili Prof. Dr. Faruk Kaya, Artvin’den gelen öğrencilerin Ağrı’yı ve üniversiteyi yakından görme fırsatı bulduğunu söyledi.

Prof. Dr. Faruk Kaya yaptığı konuşmada, “Öncelikle bakanlığımıza ve bu projede liderlik yapan hocalarımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Daha önce de ekipleri burada ağırlamıştık. Bu da bizi mutlu ediyor. Her bir köşesi ayrı güzel olan ülkemizi gezme imkânı bulan öğrencilerimiz, böylelikle yeni arkadaşlıklar edinme imkânı buluyor.

Bugün sizlerin de Ağrı’da gezmeniz, görmeniz belki bir çoğunuzun kafasındaki önyargıları silmiştir. Buna vesile olan bu tip projeleri önemsiyorum.

Üniversitemizde 10 fakülte, 4 yüksekokul, 6 meslek yüksekokulu bulunmaktadır. Tıp, Eczacılık, Psikoloji gibi önemli ve güzel bölümlerimizde 15 bin civarında öğrencimiz öğrenim görmektedir. Bowling salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, tenis kortları, fitness, basketbol ve voleybol salonları, Öğrenci Yaşam Merkezi, Sinema, Merkezi Yemekhane, Konukevi, Kültür ve Kongre Merkezi vb. tesislerle öğrencilerimize eğitim-öğretim dönemlerini dolu dolu geçirecekleri güçlü bilimsel, sosyal ve kültürel alt yapıya sahibiz.

Bunun yanı sıra KYK’ya bağlı olarak yerleşkelerimizde bulunan yurtlar sayesinde öğrencilerimiz barınma sorunu yaşamamaktadır. Üniversiteler bulundukları şehirlerin aynalarıdır. Üniversitemiz de Ağrı’nın çehresini değiştiriyor. Bütün illerden öğrencilerin öğrenim gördüğü bir Üniversiteyiz. Bu anlamda da inşallah gezip gördüğünüz zaman Ağrı’nın da farklı özellikleri ve güzellikleri olduğunu göreceksiniz.

Biz şehirle bütünleşerek, Bilimin Sevgiyle Bütünleştiği Üniversite şiarıyla geleceğe emin adımlarla yürüyen bir üniversiteyiz. Bu duygularla Türkiye’nin zirve noktası Serhat il Ağrı’da ağırlamaktan dolayı mutlu olduğumuzu belirterek, öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarı dilekleri temennisi diliyorum.” diye konuştu.

İlgili Haberler