AİÇÜ’den Öğrencilere Teşekkür Mesajı

16.08.2022 17:03

YKS tercihlerinin açıklanmasının ardından, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’ni tercih eden öğrencilere bir teşekkür mesajı yayınlandı.

AİÇÜ’den Öğrencilere Teşekkür Mesajı

YKS tercihlerinin açıklanmasının ardından, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’ni tercih eden öğrencilere bir teşekkür mesajı yayınlandı. Mesajda öğrencilerin ilerleyen süreçlerde nasıl yol izlemeleri gerektiği de anlatıldı.

AİÇÜ resmî internet sayfası üzerinden yayınlanan mesajda, “Değerli Öğrencilerimiz, üniversitemizi tercih ettiğinizden dolayı sizleri kutlar, öğrenim hayatınızda başarılar dileriz. Kayıt sırasında ve sonrasında sizlere yardımcı olacak işlemlerin özeti aşağıya çıkarılmıştır.

Elektronik kayıtlar  22-24 Ağustos 2022 tarihleri arasında e devlet üzerinden alınacaktır. Elektronik kayıt yapan öğrenciler, kesin kayıt yapmış olacaklardır ve Üniversitemize tekrar gelmelerine gerek olmayıp, herhangi bir evrak (diploma, fotoğraf, askerlik durum belgesi vb…) getirmeyeceklerdir.  

Ön Kayıt yapılmamakta olup e-devlet üzerinden kayıtların yapılması tavsiye edilmektedir, buna rağmen yine kayıt yapılamıyor ise 22-26 Ağustos 2022 tarihleri 08:00-17:00 saatleri arasında Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nda  yapılacaktır. 

Ön koşullu programlara yerleşen (Hemşirelik, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği) öğrencilerimizin getireceği Sağlık Raporları ile ilgili olarak; 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirmeleri sonucunda 2022-2023 eğitim öğretim yılı için yerleşmiş olduğu yükseköğretim programında sağlık kurulu raporu için özel hüküm ile rapor alma zorunluluğu olan adayların, “salgın nedeniyle heyet raporu almada yaşadıkları sıkıntılar” konusunda gelen talepler üzerine YÖK; Sağlık Bakanlığı ve ilgili kurumlar ile birtakım görüşmeler gerçekleştirmiş ve yapılan görüşmeler sonrasında; “Sağlık Bilimleri Üniversitesinde Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı nam ve hesabına kayıt olacak adaylar” hariç olmak üzere, 2022-2023 eğitim öğretim yılı için sağlık raporu istenen programlara yerleşen adayların, herhangi bir hastalığı olmadığına dair düzenlenmiş tek hekim raporu ile yerleştiği programa kayıt yaptırabilmesi 28.08.2020 tarihli YÖK Yürütme Kurulu toplantısında uygun bulunmuştur.

Başka bir Yükseköğretim Kurumundan mezun olup ders intibak ettirmek isteyen öğrenciler 26 Eylül tarihinden itibaren Ders İçerikleri ve Transkript belgeleri ile birlikte kendi Fakülte/Yüksekokullarının Bölümler Sekreterliğine başvuracaklardır.“ ifadeleri yer aldı.

İlgili Haberler