DOLAR 32,2066 0.01%
EURO 35,0144 0%
ALTIN 2.511,640,45
BITCOIN 21658560,29%
Ağrı
14°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

AİÇÜ’de ‘Tıp Fakültesi 1. Öğrenci Kongresi’ Başladı

AİÇÜ’de ‘Tıp Fakültesi 1. Öğrenci Kongresi’ Başladı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ), Tıp Fakültesi tarafından 06-07 Mayıs 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek ‘Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Tıp Fakültesi 1. Öğrenci Kongresi’ başladı.

ABONE OL
20:47 | 06 Mayıs 2024 20:47
AİÇÜ’de ‘Tıp Fakültesi 1. Öğrenci Kongresi’ Başladı
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ), Tıp Fakültesi tarafından 06-07 Mayıs 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek ‘Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Tıp Fakültesi 1. Öğrenci Kongresi’ başladı.

AİÇÜ Recep Tayyip Erdoğan Kültür ve Kongre Merkezi fuaye alanında düzenlenen kongrenin açılış programına Rektör Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fuat Sayir, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. Kongrenin açılışında konuşan Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, bir üniversitenin, fakültenin ve bölümün ilk öğrencisi olmanın önemli olduğunu, AİÇÜ Tıp Fakültesi’nin ilk öğrencileri olan gençleri bu yıl mezun edecek olmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Tıpta ve diğer bilim alanlarında son yıllarda hızlı bir gelişim ve değişimin yaşandığına dikkat çeken AİÇÜ Rektörü, “Türkiye’nin ve dünyanın en önemli ihtiyacı olan sağlık alanında bir mesleği icra etmek üzere yetiştirilmektesiniz. Bu kadar önemli bir görevi en iyi şekilde ifa etmek için çok çalışmanız gerekmektedir. Bu anlamda sizlere çok önemli görevler düşmektedir. Hocalarınız ve bizler de sizlerin iyi yetişmeniz ve alanınızda başarılı bir doktor olmanız için elimizdeki bütün kaynakları kullanmaya çalışmaktayız.

Bilim ve ahlak kavramlarının ayrılmaz bir bütün olduğunu ve bilimsel çalışmalarda ahlaki değerlerden taviz verilmemesi gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Karabulut, “Gerek tıp alanında gerekse diğer alanlarda yapacağınız çalışmaların hem bilimsel hem de etik açıdan nasıl bir sonuç doğurabileceğinin mutlaka muhakemesini her zaman yapmalısınız.” dedi. Prof. Dr. Karabulut, kongrenin düzenlenmesinde emeği bulunan başta Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayir ve düzenleme komitesine, akademisyenlere ve öğrencilere teşekkür etti.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fuat Sayır ise kongrelerin, bilimsel yayın organlarının, dergilerin, sempozyumların ve webinar ortamlarının en son teknolojik gelişmelerin ve yeniliklerin öğrenildiği platformlar olduğunu söyledi. Tıp Fakültesi akademisyen ve öğrencileri tarafından hazırlanan kongrenin ilk olma özelliği taşıdığını belirten Prof. Dr. Sayır, “Bugün, genç arkadaşlarımın hocaları eşliğinde hazırladığı bu kongre kendi çapınızda gayretli bir çaba ve emekle ortaya çıkan ilk kongredir. İleriki yıllarda daha geniş katılımlı, ulusal çaplı öğrenci kongrelerin de düzenlenmesi planlanmaktadır. Sizler, hekim veya akademisyen olduğunuzda nice kongrelere katılacak ve bilimsel emeklerinizi sunma fırsatları bulacaksınız.” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Sayır, verdiği desteklerden dolayı Prof. Dr. Karabulut’a teşekkür ederken, kongrenin düzenlenmesinde emeği geçenleri tebrik etti.

 

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.