DOLAR 32,8416 1.03%
EURO 35,3079 0.89%
ALTIN 2.485,332,18
BITCOIN 21312621,02%
Ağrı
17°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

AİÇÜ’de “Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği” Konferansı Düzenlendi

AİÇÜ’de “Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği” Konferansı Düzenlendi

ABONE OL
17:45 | 18 Ocak 2022 17:45
AİÇÜ’de “Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği” Konferansı Düzenlendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde “Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği” Konferansı düzenlendi. Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi’nden Prof. Dr. Hasan Seçen konuşmacı olarak konferansta yer aldı.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki Selçuklu Konferans Salonu’nda yapılan, Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi’nden Prof. Dr. Hasan Seçen’in konuşmacı olduğu konferansa, AİÇÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Şimşek, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Konferansın açılışında konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Şimşek, ülkemizin ve Atatürk Üniversitesi’nin değerli bir bilim insanı olan Prof. Dr. Hasan Seçen’i AİÇÜ’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

“Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği” Konferansında konuşan Prof. Dr. Hasan Seçen, insanlığın ortak çabasının sonucu ortaya çıkan bilimin değerinin korunmasında bilimsel araştırma yürütürken özen göstermenin önemli olduğunu belirtti.

Prof. Dr. Seçen, “Genel ahlaka uygunluk ve örnek olma rolü, bilim etiğinin iki ana ilkesini oluşturmaktadır. Bilimde etik tavrın standartlarını oluşturan dürüstlük, dikkat ve özen, açıklık, özgürlük, onur payı, eğitim, toplumsal sorumluluk, yasallık, fırsat eşitliği, karşılıklı saygı ve verimlilik bir bilim insanının yaptığı çalışmalarda her zaman gözetilmesi gereken unsurlar olarak ön plana çıkmaktadır. Çünkü bilim insanları ortaya koydukları araştırmalarla öğrencilerine, asistanlarına, meslektaşlarına ve bütün topluma örnek olmak durumundadır” diye konuştu.

Program, Prof. Dr. Şimşek’in Prof. Dr. Seçen’e plaket takdimi ile sona erdi.

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.