AİÇÜ’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Bisiklet Turu Düzenlendi

17.07.2020 15:44

AİÇÜ’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Bisiklet Turu Düzenlendi

AİÇÜ’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kapsamında Al Bayraklarla Bisiklet Turu Düzenlendi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ) 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında, Al bayraklarla bisiklet turu düzenlendi.

Merkezi yerleşkede gerçekleştirilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü bisiklet turu etkinliğine AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, Ülkemizi 15 Temmuz’da gerçekleştirdikleri silahlı darbe teşebbüsü ile karanlığa gömmek isteyenlerin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliği, hükümetimizin kararlı tutumu ve aziz milletimizin vatanına, devletine ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla amaçlarına ulaşamadığını belirtti.

Prof. Dr. KARABULUT, “Ülkemize kast etmek isteyenlere bu necip millet, tankın, topun, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısına sadece ve sadece imanıyla, inancıyla, yüreğiyle dikildi. Bu yüce millet, şehit ve gazileriyle, 15 Temmuz gecesi cesaret, dirayet, kararlı ve dik duruşuyla tarih yazdı. O karanlık gecede babalarının, annelerinin yanında canlarını ortaya koyarak ülkemizdeki demokrasiye sahip çıkan tüm gençlerimize güveniyor, onlarla gurur duyuyorum” dedi.

İlgili Haberler