AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’un “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Mesajı

07.03.2020 22:29

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’un “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Mesajı

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’un “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” için Yayınlamış Oldukları Kutlama Mesajı

Gerek inancımız, gerekse de toplumsal değerlerimiz kadını her zaman baş tacı etmekte, onu çok müstesna bir yere koymaktadır.

Kadınlarımız tarihimizin derinliklerinden günümüze kadar toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer almış, her devirde feragat ve fedakârlıkların en yücesini yapmışlardır.

Huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşları olan; varlıklarıyla hayatın her alanında fedakârlığı, zarafeti, nezaketi, üretkenliği, duyarlılığı ve hassasiyeti temsil eden kadınlarımız, sonsuz sevgi ve emekle yetiştirdikleri nesiller, geleceğimizin şekillendirilmesinde önemli rol oynamaktadırlar.

Sivil toplum kuruluşları, basın ve yayın organları, kadın hakları konusunda katkılarını sürdürecektir. Başta kadın kuruluşları olmak üzere Türkiye’de kadın hakları konusunda çalışan ve katkıda bulunanlara takdir ve teşekkürlerimi ifade etmek isterim.

Bu vesile ile başta Üniversitemizde ve ilimizde çalışan kadınlarımız olmak üzere ülkemizdeki tüm kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”’nü kutluyorum.

İlgili Haberler