AİÇÜ, Geleneksel 2. Ağrı Dağı Tenis Turnuvasına Ev Sahipliği Yapıyor

19.08.2022 11:29

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen 2. Ağrı Dağı Tenis Turnuvası başladı.

AİÇÜ, Geleneksel 2. Ağrı Dağı Tenis Turnuvasına Ev Sahipliği Yapıyor

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen 2. Ağrı Dağı Tenis Turnuvası başladı.

AİÇÜ ev sahipliğinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ağrı Valiliği, Ağrı Belediyesi, Türkiye Tenis Federasyonu ve paydaş kuruluşların katkıları ile gerçekleştirilen 2. Ağrı Dağı Tenis Turnuvası, Üniversitemizin uluslararası nitelikli tenis kortlarında başladı.

Turnuvanın açılışına Ağrı Valisi Dr. Osman VAROL, AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem ÇELEBİ, Rektör vekili Prof. Dr. Faruk KAYA, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz DURMUŞ, il protokolü, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı. 18-21 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan turnuvada 30’u kadın 90’ı erkek toplam 120 sporcu mücadele edecek.

2. Ağrı Dağı Turnuvası’nın açılış töreninde konuşan Rektör vekili Prof. Dr. Faruk KAYA, “Üniversitemizde bugüne kadar bilim, spor, kültür ve sanat alanında birçok etkinlik gerçekleştirdik. Bugün ise Üniversitemizin uluslararası standartlardaki tenis kortlarında geleneksel hale gelen 2. Ağrı Dağı Tenis Turnuvasına tekrardan ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Sporun insanların hayatına sağladığı katkılar yadsınamaz. Üniversite olarak her yıl yapılan Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonalarında sporcu öğrencilerimiz birçok spor kategoride dereceye girerek ödüller kazandı. Tenis branşında da başarılı sporcular yetiştiren Üniversitemiz,  her zaman sporun ve sporcunun yanında oldu ve olmaya devam edecektir.

Ülkemiz, bölgemiz ve ilimizin tanıtımı için çok önemli olması hasebiyle bu tür spor organizasyonlarına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ev sahipliği yapmayı ve destek vermeyi sürdüreceğiz.” diye konuştu.   

İlgili Haberler