Ağrılılara Trabzon’da saldırıldı!

22.06.2023 10:41

Dün akşam saatlerinse Trabzon'da TOKİ inşaatında çalışan 6 Ağrılı işçinin saldırıya uğradığı ve 2 kişinin de ağır yaralandığı olaya, Ağrı Yeşil Sol Parti Milletvekili Sırrı Sakık tepki gösterdi.

Ağrılılara Trabzon’da saldırıldı!

Dün akşam saatlerinse Trabzon’da TOKİ inşaatında çalışan 6 Ağrılı işçinin saldırıya uğradığı ve 2 kişinin de ağır yaralandığı olaya, Ağrı Yeşil Sol Parti Milletvekili Sırrı Sakık tepki gösterdi.

Ağrı ilimiz nüfusuna kayıtlı 6 işçinin uğradığı sopalı ve taşlı saldırıda bir işçinin kafasına 8 dikiş atıldı, bir işçi kolunda bıçaklandı ve burnu kırıldı, bir işçinin kolu çıktı.

Darp edilen işçilerden görüştüğümüz U.G, olayı anlatırken, “Mesai bitiminde eve dönmek için yola çıkmıştık. Mahalleden ana yola çıkmak isterken bir araç önümüzü kesti.

Yardım isteyeceğini sandık. Aracından inerek yanımıza geldi ve müziğin sesini kısmamızı istedi. Müziğin sesi zaten kısıktı. Biz de kısabileceğimizi fakat neden tepki gösterdiğini sorduk.

Çalan müzik de Türkçe bir rap şarkısıydı. Pencereden bize yumruk attı. Biz 6 kişi olduğumuz için karşılık vermedik. Olay yerinden ayrılmaya çalışırken bir sürü araba geldi. İçinden sopalı insanlar indi. Biz ne olduğunu anlamadan saldırıya uğradık.  Kardeşim kolundan bıçaklandı. Abimin kafası yarıldı. Bir arkadaşımızın kolu kırıldı. Hepimiz ağır şekilde darp edildik. Araçla geri geri kaçarak şantiye alanına döndük.

Bir minibüs geldi, abime çarptı. Abimin göğüs kafesi zedelendi. Daha sonra yine araçlar geldi. Bazılarında silah vardı. Polis ve jandarma da geldi. Araçla bölgedeki bir otele sığındık. Daha sonra jandarma bizi karakola götürdü. Karakolun da etrafına toplandılar. Jandarma havaya ateş ederek kalabalığı dağıttı.

4-5 saat karakolda bekledik. Daha sonra durumu ciddi olanlarımız hastaneye götürüldü. Abim ve kardeşim hastaneden dün çıkabildi. Olayın sorumluları saldırganlar hala tespit edilmedi. Bir an önce yakalanarak cezalandırılmalarını istiyoruz.” dedi

Yaşanan üzücü olayın ardından Yeşil Sol Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık sosyal medya hesabından açıklama yaparak saldırıya tepki gösterdi. Sakık, yaptığı açıklamada, “Saldırının yaşandığı ilk gece olaya dahil oldum. Kürtçe konuşan ve şarkı dinleyen Ağrılı TOKİ çalışanlarına ırkçı saldırı oldu.

Yaralı İşçiler olay sonrası bana ulaştı. Hemen İçişleri Bakanlığı yetkilileriyle görüştüm. Daha büyük bir saldırıyı tetiklememek için. İşçilerin can güvenliklerinin ve tedavilerinin tamamlanmasını bekledik. Bu ırkçı saldırıları tetikleyen zehirli siyasi dili lanetliyorum.” ifadelerine yer verdi.

İlgili Haberler