Ağrılılara sıcaklık uyarısı yapıldı!

08.08.2023 15:57

Tüm dünyada etkili olan 'Eyyam-ı Bahur' sıcakları, Türkiye'de de etkisini sürdürürken uzmanlar Ağrı'da etkili olana sıcak hava sebebiyle yaşlı ve kronik hastalığı bulunanlara karşı uyarıda bulundu.

Ağrılılara sıcaklık uyarısı yapıldı!

Tüm dünyada etkili olan ‘Eyyam-ı Bahur’ sıcakları, Türkiye’de de etkisini sürdürürken uzmanlar Ağrı’da etkili olana sıcak hava sebebiyle yaşlı ve kronik hastalığı bulunanlara karşı uyarıda bulundu.

Meteoroloji 16. Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmelere göre, Ağrı genelinde hava parçalı ve az bulutlu geçecek. Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyrederken rüzgâr kuzeyli yönlerden hafif zaman zaman orta kuvvette esecek.

Meteoroloji 16.Bölge Müdürlüğü’nce yapılan uyarıda, “Yapılan son değerlendirmelere göre, mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklıkların, bu hafta başından itibaren bölge genelinde Iğdır, Kars, Ağrı artarak mevsim normallerinin 6 ile 10 derece üzerinden seyretmesi bekleniyor.

Sıcak hava dalgası nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızı günün en sıcak saatleri olan yükselişe bağlı olarak güneş ışınlarının dik geldiği 11.00 ile 16.00 saatleri arasında vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir.” ifadeleri yer aldı.

İlgili Haberler