DOLAR 28,8598 -0.26%
EURO 31,5977 -0.57%
ALTIN 1.891,03-0,53
BITCOIN 1087799-1,62%
Ağrı
-1°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ağrılı Anneler, Gazze için yürüdü!

Ağrılı Anneler, Gazze için yürüdü!

ABONE OL
17:03 | 29 Ekim 2023 17:03
Ağrılı Anneler, Gazze için yürüdü!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Siyonist işgalci İsrail’in Gazze’de sivil insanlara uyguladığı soykırımı telin etmek için Ağrılı Anneler basın açıklaması düzenleyerek, yürüyüş gerçekleştirdiler.

Siyonist işgal rejiminin Gazze’deki saldırılarına tepki göstermek amacıyla “Ağrılı Anneler Gazze İçin Yürüyor” temasıyla düzenlenen yürüyüş ve basın açıklaması ile Filistin’deki insanlık dramına dikkat çekildi. İşgal rejimin günlerdir Filistin’in Gazze kentindeki Müslümanlara havadan, karadan ve denizden başlattığı saldırılar devam ediyor. Toplumun her kesimi, yaşanan katliamlara tepki göstermek ve işgalcilere karşı başlatılan mücadeleye destek amaçlı protesto gösterilerine devam ederek Kudüs ve Mescid-i Aksa davasına sahip çıkıyor.

Ağrı’da STK ve siyasi partilerin temsilcileri yaşananları kınamak için Ağrılı Anneler bünyesinde Cumhuriyet Caddesinde basın açıklaması gerçekleştirildi. Bir araya gelen yüzlerce kadın, çocuklarıyla birlikte siyonist işgal rejiminin Gazze’deki bebek, çocuk ve kadın katliamlarını düzenlediği yürüyüş ve kitlesel basın açıklaması ile protesto etti.

Türkiye, Filistin ile Tevhid bayrakları taşıyan, yürüyüş esnasında da sık sık tekbir getiren kadınlar, “Kahrolsun İsrail, kahrolsun Amerika”, “Katil israil Filistin’den defol”, “HAMAS’a selam direnişe devam”, “Zalimler için yaşasın cehennem” sloganları attı. Grup adına açıklamayı HÜDA PAR Ağrı Kadın Kolları Başkanı Saliha Adıgüzel okudu. Açıklamayı okuyan Adıgüzel, işgalcilerin yalnızca masum sivilleri, çocuk ve kadınları hedef alarak insanlık tarihinin en barbar, en cani katliamlarını gerçekleştirdiğini söyledi.

 

“Dünya Gazze’de soykırıma şahit olmaktadır”

 

Sözde medeniyet timsali Batı’nın ise bu katliamlara alenen destek olduğunu ve elini bebeklerin kanına bulaştırdığını ifade eden Adıgüzel, “Tarih bir daha göstermiştir ki Batı’nın insan hakları adına ortaya koyduğu her şey çocuk masalı olmayacak kadar kirli ve iki yüzlüdür. 21 günden bu yana dünya Gazze’de eşi benzeri görülmemiş bir soykırıma şahit olmaktadır.” dedi.

 

“Gazze’de 2 bin 700 çocuk katledildi”

 

7 Ekim’den bu yana katledilen 2 bin 700 çocuk için kalplerinin kan ağladığını vurgulayan Adıgüzel, “Her gün çocuklarını bombalar altında şehit veren Gazzeli annelerimizin feryatları yürekleri dağlamaktadır. Henüz insanlığını kaybetmemiş tüm dünya anneleri gibi biz Ağrılı anneler de bu acıları yüreklerimizde derinden hissediyoruz ve bu vahşete lanet okuyoruz. Gazze’de anneler çocuklarını aç olarak toprağa vermekte, çocuklarının uyanıp korkmadan sükûnet içerisinde canlarını teslim etmeleri için Allah’a dua etmektedir.

 

“Dünya insanlığını Gazze’de kaybetti”

 

Gazze’de anneler evlatlarını bir bir toprağa verirken aslında toprağa gömülenin insanlık olduğunu dünyaya haykırmaktadır. Evet, bugün dünya insanlığını Gazze’de kaybetmiş durumdadır. Dünyanın herhangi bir yerindeki bir kadın için ayaklanan sözde kadın hakları savunucuları mesele Gazzeli anneler olunca sus pus olmaktadırlar.” ifadelerini kullandı.

Çocuklar konusunda ahkam kesenler, çocuk haklarından dem vuranlar mesele Gazzeli çocuklar olunca kulaklarını tıkamaktadırlar. Bebekler beşiklerinde katledilirken Birleşmiş Milletler ve UNICEF kınamanın ötesine geçmedi.” dedi.

 

“Evlerimize siyonistlerin silah sermayesini sağlayacak ürünleri almayacağız”

 

Dünyadaki tüm annelere çağrıda bulunan Adıgüzel, “Buradan henüz vicdanını kaybetmemiş olan bütün insanlara özellikle annelere sesleniyoruz; daha ne kadar bu sessizlik devam edecek? Daha kaç annenin bedeninin çocukları ile birlikte parçalanmasına seyirci kalacağız? Daha kaç tane çocuğun kanının akması lazım uyanmamız için? Hangi evladının acısına yanacağını bilmeyen Gazzeli annelerin acısı biz Ağrılı annelerin de acısıdır. Evlerimize siyonist İsrailin silah sermayesini sağlayacak ürünleri almayacağız. Kararlılığımızla bu zulmün bir bedeli olacağını onlara göstereceğiz. Allah’ın izniyle bu mücadeleye omuz vererek tıpkı Filistinli annelerin yiğit evlatları gibi bizlerin de yetiştirdiğimiz evlatlar ümmetin gururu olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Ellerinde katil siyonist işgalcilerin tel’in eden, Kudüs ve Mescid-i Aksa davasını destekleyen dövizler tutan kadınlar, işgalcilerin saldırılarına tepki gösterdi. Filistinli mücahitlere de destek sloganları atan kadınlara yoldaki vatandaşlarda eşlik ederek destek verdi. Katil işgalci siyonistleri lanetleyen sloganlar eşliğinde devam eden yürüyüş, Cumhuriyet Caddesinin sonuna kadar sürdü.

 

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.