DOLAR 28,9224 0.15%
EURO 31,5070 0.03%
ALTIN 1.900,350,58
BITCOIN 11163772,58%
Ağrı
-1°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ağrı’daki toplantı, gösteri ve yürüyüşler 1 gün süre ile yasaklandı!

Ağrı’daki toplantı, gösteri ve yürüyüşler 1 gün süre ile yasaklandı!

ABONE OL
14:25 | 12 Ekim 2023 14:25
Ağrı’daki toplantı, gösteri ve yürüyüşler 1 gün süre ile yasaklandı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ağrı Valiliği, yaptığı açıklamayla il ve ilçe mülki sınırları içerisinde toplantı, gösteri ve yürüyüşlerin 1 gün süreyle yasaklandığını bildirdi.

Ağrı Valiliğinden konuyla alakalı yapılan açıklamada, “Anayasamızda ve kanunlarda öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylemler ile saldırı olaylarının önüne geçmek, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerini sağlamak, terör örgütlerinin planlarını bertaraf etmek ve bu bağlamda, milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve genel sağlığın korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin devamının temini ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla;

Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler ile kamu kurum ve kuruluşlarının düzenleyeceği programlar, resmi bayramlar, resmi anma günleri, resmi tören ve kutlamalar ile bu kurumların gelenek ve göreneklerine göre yapacakları programlar, spor faaliyetleri, ticari kimliği bulunan özel hukuk tüzel kişilerinin ticari faaliyetleri hariç olmak üzere; yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda yapılması muhtemel her türlü açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşleri, toplu olarak karşılama ve uğurlama merasimleri, kurum ve kuruluşların kendi binası dışında yapacakları basın açıklaması, oturma eylemi, miting, çadır kurma, imza kampanyası, stant açma, kitlesel cenaze merasimi ve mezarlık ziyareti, anma töreni, şenlik, konser, eğlence, oyun temsili, gösteri vb. türdeki tüm eylem ve etkinlikler, ses yayın araçlarıyla yapılabilecek her türlü sesli ve görsel faaliyetler, dilek feneri-balon uçurtmak, drone-paramotor vb. her türlü hava faaliyetleri ile el ilanı, sticker, broşür vb. dağıtılması, afiş ve pankart asılması vb. etkinlikler 12/10/2023 günü saat:00:01’den 12/10/2023 günü saat: 23:59’a kadar 1 (Bir) gün süre ile Ağrı İl merkezi ve ilçeler dahil olmak üzere, tüm il sınırları içerisinde YASAKLANMIŞTIR.” ifadeleri kullanıldı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.